ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-04-09


MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI W SZACHACH SZYBKICH P-30

XV OTWARTE INDYWIDUALNE
MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI
W SZACHACH SZYBKICH P-30
6-7 kwietnia 2013r.

 

W dniach 06-07.04.2013 r. w Sali Tańca w Szczurowej  już po raz kolejny odbyły się Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P-30.

Jak co roku Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich w gminie Szczurowa skupiały dużą ilość miłośników tej dyscypliny. Tegoroczne  rozgrywki miały wysoką rangę z uwagi  na dużą grupę zawodników z zagranicy, których rankingi FIDE plasują się  wysoko w klasyfikacjach europejskich.

Mistrzostwa rozpoczęły się w sobotę o godz. 10:00. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał  Wójt Gminy Szczurowa P. Marian Zalewski.

Po uroczystym otwarciu przyszedł czas na przemówienia zaproszonych gości, wśród których znaleźli się:Przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia, Oświaty, Opieki Społecznej, Kultury i Sportu - P. Stanisława Klisiewicz, Radny Gminy Szczurowa -  P. Jan Złocki, Radny Gminy Szczurowa, Sołtys wsi Szczurowa – P. Stanisław Wądołowski, P. Mariusz Stanaszek - Członek MZSzach i Prezes TKKF "Drogowiec", Dyrektor GCKCziS w Szczurowej – P. Grzegorz Zarych.

Nad rozgrywkami szachowymi czuwała grupa sędziów z P. Wiesławem Kasperkiem na czele.

Rozgrywki szachowe skupiły osoby w różnym przedziale wiekowym. W trakcie mistrzostw nie brakowało emocji które zafundowali  nam junorzy rozgrywając partie szachowe z grupą dużo od siebie starszą i doświadczoną.

Mimo tego że rozgrywki szachowe nie budzą spektakularnych emocji jednak odbyte Mistrzostwa Małopolski pokazały jak wielkie jest zainteresowanie. Oprócz zawodników posiadających rankingi międzynarodowe ELO, grali również szachiści nie mający żadnej kategorii szachowej.  Sobotnie zmagania szachowe zakończyły się po sześciu rundach, w niedzielny poranek od godz. 10:00 rozpoczęły się kolejne pięć rund.

Oprócz 6 nagród pieniężnych (I miejsce – 700 zł, II miejsce - 500 zł, III miejsce – 400 zł, IV miejsce – 300 zł, V miejsce – 200 zł, VI miejsce – 100 zł) były nagrody dla najlepszych dwóch kobiet (150 zł, 100 zł), a także kilkanaście pucharów i nagród rzeczowych dla najmłodszych szachistów. W tym roku nagrody także otrzymali zarówno najmłodszy, jak i najstarszy uczestnik turnieju. Organizatorzay przewidzieli także puchar dla najlepszego szachisty z gminy Szczurowa. Wręczenia nagród dokonali P. Jan Kusina - Prezes MZSzach, P. Stanisława Klisiewicz - Przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia, Oświaty, Opieki Społecznej, Kultury i Sportu, P. Stanisław Wądołowski - Radny i Sołtys Szczurowej, P. Grzegorz Zarych Dyrektor GCKCziS. Fundatorami nagród było Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, Małopolski Związek Szachowy w Krakowie. Przez cały czas trwania mistrzostw był doskonale zorganizowany bufet, gdzie każdy uczestnik mógł się posilić.

Wyniki rozgrywek szachowych:
-SENIORZY
-JUNIORZY
(pliki do pobrania)


Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji imprezy:
Zakładowi  Przetwórstwa Mięsnego „Chabura” z Rylowej – P. Zbigniewowi Chabura,
Spółdzielni Produkcyjno-Handlowej  - Prezesom  Zdzisławowi Nawrot i Zbigniewowi Mazur,
Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Szczurowej – Prezesowi Zbigniewowi Golik,
Sieci handlowej - „Euro-Sklep” w Szczurowej – właścicielowi Mariuszowi Wojnickiemu,

Organizacja tych wspaniałych mistrzostw nie byłaby możliwa gdyby nie pomoc
Wójta Gminy Szczurowa – Pana Mariana Zalewskiego
oraz pracowników Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej,
za co serdecznie dziękujemy.


>> Zapraszamy do galerii zdjęć <<

 


Źródło
/GCKCziS Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019