Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

Obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja to rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie, po amerykańskiej Konstytucji z 1787 roku, nowoczesną konstytucją państwową. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Wielki, który był pierwszym w historii Sejmem powszechnym. Obchody Święta Konstytucji 3 Maja mają charakter patriotyczny i są okazją do przypomnienia sobie ważnych wydarzeń z historii Polski, które miały wpływ na jej rozwój i kształtowanie się jako państwa.

Obchody Święta Narodowego – 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w Gminie Szczurowa tradycyjnie odbyły się pod pomnikiem Ofiar I i II Wojny Światowej. Kwiaty i wieńce pod pomnikiem złożyli: w imieniu Zbigniewa Moskala – Wójta Gminy Szczurowa – przedstawiciele Urzędu Gminy Szczurowa, Przewodniczący Rady Gminy Szczurowa, a także przedstawiciele Gminnego Centrum Kultury, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, oraz Zespołu Szkół w Szczurowej.

Gminne obchody zwieńczyła część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Szczurowej, a oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła nieoceniona Orkiestra Dęta OSP Szczurowa oraz Chór Dzieci z Dworu.

Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w uroczystościach trzeciomajowych.

Kalendarium wydarzeń
01 cze 2024

Gminny Dzień Dziecka

Szczurowa
03 cze 2024

Dzień Dziecka – PSP Wola Przemykowska

Wola Przemykowska
04 cze 2024

Dzień Dziecka – ZSiP Szczurowa

Szczurowa
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content