Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

Przypominamy! Zaproszenie do wzięcia udziału w KRAKOWSKIM WIANKU -38. Przeglądzie Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej serdecznie zaprasza działające na terenie całego regionu krakowskiego i Pogórza Ciężkowickiego młodzieżowe i dorosłe zespoły folklorystyczne, grupy regionalne, kapele ludowe, instrumentalistów ludowych, grupy śpiewacze, śpiewaków ludowych, mistrzów muzyków i ich uczniów oraz gawędziarzy do udziału w KRAKOWSKIM WIANKU -38. Przeglądzie Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka, który w obecnym roku odbędzie się w formie on-line.

Uczestnicy mogą prezentować wyłącznie folklor krakowski (w formie autentycznej bądź opracowanej artystycznie). Informujemy, że wraz z bieżącą edycją konkursu wprowadzona została dodatkowa kategoria wykonawcza: GAWĘDZIARZ LUDOWY.

Warunkiem udziału w Przeglądzie jest przesłanie filmu wraz z kartą zgłoszenia (skan)internetowo.Zgłoszenie zespołu musi zawierać dodatkowo załącznik w postaci scenariusza widowiska (skan). Materiały na elektronicznym nośniku danych DVD, pendrive można także dostarczyć tradycyjną pocztą do siedziby organizatora na adres:
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ – Biuro Organizacyjne
Rynek 16, 33-100 Tarnów z dopiskiem: KRAKOWSKI WIANEK

Termin nadsyłania/dostarczenia karty zgłoszenia, scenariusza (dotyczy tylko zespołu folklorystycznego) wraz materiałem filmowym upływa z dniem 15 maja 2021r.

Jednocześnie przypominam, że dla laureatów w poszczególnych kategoriach konkurs stanowić będzie kwalifikację na: Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej w 2021 r.,  jak również na Małopolski Przegląd Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY w Łużnej w 2022 r. oraz możliwość otrzymania rekomendacji do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym w 2021r.

Bardzo proszę o szczegółowe zapoznanie się z Regulaminem Przeglądu, w którym uzyskacie Państwo dokładne informacje dotyczące zasad uczestnictwa i przebiegu Przeglądu w formule on-line.

Regulamin i karty zgłoszeń można również pobrać na stronie internetowej: www.mcksokol.pl

Dodatkowych informacji udziela w Biurze Organizacyjnym w Tarnowie
Beata Rompała – koordynator wydarzenia, tel. 18/ 53 40 685.

Dokumenty do pobrania:
– 38.KRAKOWSKI WIANEK PISMO PRZEWODNIE
– REGULAMIN 38.KRAKOWSKI WIANEK 2021
– KARTA ZGŁOSZENIA GAWĘDZIARZ LUDOWY
– KARTA ZGŁOSZENIA GRUPA REGIONALNA
– KARTA ZGŁOSZENIA GRUPA ŚPIEWACZA MŁODZIEŻOWA DOROSŁA
– KARTA ZGŁOSZENIA INSTRUMENTALISTA DOROSŁY
– KARTA ZGŁOSZENIA INSTRUMENTALISTA MŁODZIEŻ
– KARTA ZGŁOSZENIA KAPELA DOROSŁA MŁODZIEŻOWA
– KARTA ZGŁOSZENIA MISTRZ UCZEŃ
– KARTA ZGŁOSZENIA ŚPIEW SOLO DOROSŁY
– KARTA ZGŁOSZENIA ŚPIEW SOLO MŁODZIEŻ
– KARTA ZGŁOSZENIA ZESPÓŁ REGIONALNY DOROSŁY MŁODZIEŻOWY

MCK Sokół

Kalendarium wydarzeń
25 - 26 maj 2024

Przegląd Zespołów Folklorystycznych “Krakowski Wianek”

GCKCiS Szczurowa
01 cze 2024

Gminny Dzień Dziecka

Szczurowa
03 cze 2024

Dzień Dziecka – PSP Wola Przemykowska

Wola Przemykowska
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content