ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2014-09-24


"Wieczór Kultury i Tradycji Wsi Polskiej" w Szczurowej - 18.09.2014r. - Relacja !!!

W dniu 18 września 2014 w budynku Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbył się kolejny „Wieczór Kultury i Tradycji Wsi Polskiej” w trakcie którego, zaprezentowano zgromadzonym gościom dorobek Nadwiślańskiej Grupy Działania „E.O.CENOMA” w latach 2009-2014.

Zarząd LGD  w osobach: Prezes - Pani Teresa Sznajder, Wiceprezes – Pan Grzegorz Zarych oraz Skarbnik – Pan Krzysztof Fitrzyk serdecznie  przywitali wszystkich przybyłych gości.

Wójt Gminy Szczurowa Pan Marian Zalewski będący również członkiem Rady Decyzyjnej Nadwiślańskiej Grupy Działania „E.O.CENOMA” przypomniał, że Gmina Szczurowa była inicjatorem powstania stowarzyszenia oraz wspomniał o wydajnej współpracy samorządu z LGD.

Pierwsza część spotkania miała charakter prezentacyjno-artystyczny podczas której, został przybliżono zebranym dorobek LGD  w latach 2009-2014 ze szczególnym uwzględnieniem jej działalności na obszarze Gminy Szczurowa, a wystąpienie to przeplatały występy lokalnych artystów. Natomiast w  drugiej części przystąpiono do zapoznania się z twórczością  rękodzielniczą oraz  degustację potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Organizacja pn. „Wieczór Kultury i Tradycji Wsi Polskiej” w Szczurowej  miało na celu ukazania jak sam nazwa wskazuje kultury i tradycji wsi polskiej poprzez wyeksponowanie twórczości kulinarnej i rękodzielniczej oraz lokalnych produktów artystycznych. Organizacja wydarzenia promocyjnego w konwencji „powrotu do tradycji” sprawiła, że oprócz promocji samej LGD, nastąpiła również promocja lokalnej twórczości. Organizacja takiego przedsięwzięcia stanowiła również doskonałą okazję do zaprezentowania dorobku Nadwiślańskiej Grupy Działania „E.O.CENOMA” oraz efektów realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju. Jako że, stowarzyszeniu w sposób szczególny zależy na pielęgnowaniu lokalnej twórczości rękodzielniczej, dlatego też „nawiązanie  do tradycji” przejawia się  w szeregu podejmowanych przez LGD działaniach. Organizacja powyższego wydarzenia zakłada dodatkowo w swym programie czas przeznaczony na przedstawienie możliwości pozyskania środków w ramach działania  413” Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”, w tym zasad wypełniania wniosków i tym samym promocję Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

Źródło /www.cenoma.pl/
<<< wstecz


Styczeń 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019