ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2014-05-15


Nowe instrumenty i stroje dla orkiestr dętych ze Szczurowej i Uścia Solnego

Nowe instrumenty muzyczne (2 trąbki, 2 klarnety, waltornia) oraz koszule reprezentacyjne dla orkiestry dętej Uście Solne i Szczurowa zostały zakupione dzięki pozyskanemu przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej wsparciu finansowemu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, uzupełnionych wkładem własnym Gminy Szczurowa. Koszt zakupów to kwota rzędu 17 131 zł, z czego 12 301,60 zł pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego – Departament Funduszy Europejskich. Pozostałe środki pochodziły z budżetu Gminy Szczurowa.
 
Projekt pt.: „Co nam w duszy gra - promocja lokalnej twórczości kulturalnej Orkiestr Dętych z Uścia Solnego i Szczurowej poprzez wyposażenie w instrumenty dęte i koszule reprezentacyjne” ma na celu przede wszystkim promocję lokalnej twórczości kulturalnej i muzycznej.
 
Orkiestry w nowej oprawie zaprezentowały się podczas koncertu przygotowanego na „Wieczór w hołdzie Janowi Pawłowi II”, który odbył się w sali widowiskowej w Szczurowej w dniu kanonizacji Ojca Świętego.

 


Tego samego wieczoru Orkiestra Dęta Uście Solne zagrała przy kościele parafialnym w Uściu Solnym w hołdzie Janowi Pawłowi II ulubione Jego utwory. Jak mówi Pan Kazimierz Różycki, kapelmistrz Orkiestry Dętej w Uściu Solnym – „Gramy pod krzyżem misyjnym w najważniejsze święta w roku i przy specjalnych okazjach, jak ta dzisiejszego dnia – kiedy Jan Paweł II został wyniesiony na ołtarze i ogłoszony Świętym”.


 

 

Alina Banach, GCKCziS w Szczurowej
<<< wstecz


Styczeń 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019