ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-12-22


Mikołajki w Remizie OSP Górka

Z niebanalną inicjatywą wyszli strażacy z Górki, organizując w dniu 14 grudnia spotkanie ze Świętym Mikołajem w remizie strażackiej. Ażeby uświetnić i umilić oczekiwanie na prezenty już od godziny jedenastej  w strażnicy rozpoczęły się gry i zabawy dla najmłodszych. Grupa animacyjna Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych zorganizowała szereg zabaw dla dzieci. Była chusta animacyjna, przy której bawili się zarówno najmłodsi jak i dorośli, były konkursy, wyścigi drużynowe. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się też zamek dmuchany wypełniony piłeczkami i balonikami gdzie pod okiem opiekunów mogły dowoli poszaleć.


 

 


 

Kolejnym punktem spotkania, a zarazem oczekiwania na Mikołaja było przedstawienie sztukmistrza, który zaprezentował kilka bardzo interesujących trików i magicznych sztuczek.

Dzieci zgromadzone wokół magika, wpatrzone w niego, z wielkim entuzjazmem reagowały na kunszt magiczny. Oprawę muzyczną jak i techniczną zorganizowali pracownicy Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu ze Szczurowej. A druhny i druhowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej  z Górki przygotowali  poczęstunek dla wszystkich uczestników mikołajek. Po ponad trzygodzinnej zabawie za oknami strażnicy przemknął powóz z reniferami,  którym przybył… Mikołaj. Dał się zaprosić do środka, gdzie grzeczne dzieci, bo takie tylko tam były, z utęsknieniem czekały na Niego.
 

Mikołaj, mając pełen wór prezentów przystąpił do obdarowywania. Okazało  się, że prezentów nie zabrakło dla nikogo, każdy obdarzony został w słodkie podarki. Zastanawiający był tylko fakt, że Mikołaj miał buty strażackie, co dało się zauważyć w trakcie rozdawania prezentów.  Hm… widocznie każda formacja mundurowa ma swojego Mikołaja.  
Jak potem się okazało Świętego Mikołaja  przysłali Rodacy z Ameryki, a dokładnie Towarzystwo Ratunkowe Górka z Chicago, którzy nie zapominają o swojej   rodzinnej wiosce i wspomagają ją w różnego rodzaju inicjatywach.

Ochotnicza Straż Pożarna w Górce  składa serdeczne  podziękowania Stowarzyszeniu Inicjatyw Niebanalnych ze Szczurowej, Gminnemu Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej ,a przede wszystkim Rodakom z Towarzystwa Ratunkowego Górka w Chicago za pomoc w realizacji imprezy.


 >> Zapraszamy do galeri zdjęć <<

 
/Źródło: OSP Górka/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019