ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-06-10


PG Szczurowa. Niezwykłe spotkanie z Panem Andrzejem Grabowskim

W maju br. Publiczne Gimnazjum w Szczurowej gościło człowieka obdarzonego wielkim talentem aktorskim, jednego z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych polskich artystów – Pana Andrzeja Grabowskiego.
 


15 maja sala widowiskowa Gminnego Centrum Kultury w Szczurowej wypełniła się licznie zgromadzoną publicznością, ciekawą spotkania z człowiekiem o tak wielu obliczach.


Tematem przewodnim Popołudnia z artystą była praca aktora teatralnego i filmowego, a  jego główną część stanowiła rozmowa, którą z naszym gościem przeprowadziła pani mgr Małgorzata Tracz, nauczycielka języka polskiego w Publicznym Gimnazjum w Szczurowej.

 


 


 

Wśród pytań kierowanych do Pana Andrzeja znalazły się zarówno te dotyczące jego początków przygody z aktorstwem, jak i odnoszące się do współczesnego aktorstwa filmowego i teatralnego. Nie zabrakło również pytań o jego role serialowe (zwłaszcza kontrastujące ze sobą postacie Gebelsa i Ferdynanda Kiepskiego), z którymi jest kojarzony. Dzięki filmowi i prezentacji multimedialnej (przygotowanych przez uczniów naszej szkoły: Katarzynę Daniel, Kamilę Kuryło i Karola Prokopka, pod kierunkiem mgr Małgorzaty Tracz), publiczność miała możliwość przypomnienia sobie legendarnych ról filmowych i teatralnych, których odtwórcą był Pan Andrzej Grabowski.

W czasie spotkania rozmawiano również o mniej znanej działalności artysty, a mianowicie twórczości wokalnej, której efektem jest debiutancka płyta zatytułowana „Mam prawo...Czasami... Banalnie....”, a także wydanej w 2008 roku książce „Na garnuszku życia”. Ze strony naszego gościa nie zabrakło anegdot związanych z jego dzieciństwem, młodością spędzoną w rodzinnej miejscowości Alwerni oraz wspomnień niejednokrotnie wywołujących uśmiech na twarzach zasłuchanej publiczności. Spotkanie zakończyły  pytania od publiczności, wspólna fotografia, po której część widowni udała się po autografy.


 


 

 
„Popołudnie z artystą” z udziałem Pana Andrzeja Grabowskiego, zorganizowane przez opiekunkę szkolnego kółka teatralnego mgr Małgorzatę Tracz, odbyło się w ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu „Sukces w naszych rękach”.

Uczestnicy spotkania są zdania, że było to wyjątkowe popołudnie, którego na pewno nie zapomną.Źródło /PG Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019