ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-04-02


Wieczór dla Jana Pawła II

2 kwietnia obchodziliśmy ósmą rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.

Kim był Jan Paweł II? Człowiek, któremu cały świat towarzyszył modlitwą „w drodze do domu Ojca”, a smutek i żal po Jego śmierci wyrażali ludzie prości, znani politycy i przywódcy religijni? Przenosząc się do wspomnień o Janie Pawle II organizatorzy "Wieczoru dla Jana Pawła II" zaprezentowali filmy o Jego działalności i pielgrzymkach.

Złożyli również kwiaty pod pomnikiem papieża Jana Pawła II przy kaplicy w Dołędze
(pomnik ufundowany został przez Państwa Władysławę i Władysława Sowów z Chicago) oraz pod pomnikiem Jana Pawła II przy kościele w Górce.
 
2 kwietnia 2013 roku o godzinie 20-ej mieszkańcy gminy Szczurowa zebrali się licznie w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej na wieczorze poświęconym wspomnieniom Ojca Świętego Jana Pawła II, który osiem lat temu odszedł do wieczności. Swoją obecnością, zadumą i modlitwą oddali hołd Jego Osobie.


Spotkanie prowadzili: Alina Banach i Grzegorz Zarych, a czuwanie modlitewne ksiądz proboszcz Wiesław Majka.


Miejscowa poetka pani Maria Tarlaga ze Strzelec Wielkich wyrecytowała wiersze Jana Pawła II: „Pieśń” i „Ufność”.Repertuar muzyczno-wokalny wykonali Justyna i Łukasz Kijak.Poezję papieża Jana Pawła II recytowali również laureaci wcześniej przeprowadzonego przez Gminne Centrum Kultury konkursu recytatorskiego – uczniowie szkół gimnazjalnych i szkoły średniej: Sebastian Jamrożek: „Schizotymik”, Patrycja Giza: „Wyjdź”, Agnieszka Kapusta: „Pieśń o Bogu ukrytym”, Aurelia Kwaśniak: „Wybrzeża pełne ciszy”, Magdalena Rogóż: „Źródło”, Marta Lis: „Co mi mówisz”.
Orkiestra Dęta ze Szczurowej pod batutą p. Władysława Chłopeckiego zagrała ulubiona pieśń Ojca Świętego „Barkę”. On sam tak ją wspominał: „Właśnie ta pieśń wyprowadziła mnie z Ojczyzny... Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe. Z nią nie rozstawałem się przez wszystkie te lata. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny.”


Orkiestra zagrała również piękne utwory: „Moje Miasto Wadowice” i „Abba Ojcze”, a na zakończenie marsz „Intrada” oraz „Marsz 8”.
 Apel modlitewny poprowadził ks. proboszcz Wiesław Majka.
 
O godzinie 21:37 – w godzinę śmierci papieża – wszyscy wspólnie zaśpiewali „Barkę”.

>> Zapraszamy do galerii zdjęć ! <<

 

Relacja filmowa z wieczoru

Część I 

 

Część II

 

Źródło /GCKCziS Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019