ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-02-15


SP Niedzieliska. Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

„Jak to dawniej było każdy z Was pamięta,
bo cząstka historii w rodzinie zamknięta.
Babcia ciasto piecze, wesoło zagada,
o rodzinnych dziejach wnukom opowiada.
A kochany dziadek w bujanym fotelu,
pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu.
Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba:
babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da.
Dziś Wam dziękujemy nasi Przyjaciele
Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele.”Są takie dwa dni w roku, w których obdarzamy szczególnymi dowodami miłości i szacunku babcie i dziadków. Szkoła, doceniając rolę rodziny jako naturalnego środowiska wychowawczego, czyni starania, aby więź dziecka z rodziną była także elementem życia szkolnego. Stąd też odbywają się w szkole imprezy z udziałem członków rodziny. Do sympatycznych spotkań przygotowywanych przez dzieci i nauczycieli należy Dzień Seniora.
W kalendarzu pod datą 21 i 22 stycznia zapisany jest piękny dzień – Dzień Babci i Dziadka, który znalazł swój wyraz w uroczystych obchodach w naszej szkole.
 
W obecnych czasach rodzice obciążeni pracą zawodową, obowiązkami dnia codziennego coraz mniej czasu poświęcają swoim dzieciom. W takiej sytuacji „pałeczkę” najczęściej przejmują dziadkowie. Przyprowadzają dzieci do szkoły, odbierają po zakończonych zajęciach, odrabiają z wnukami zadania domowe, a także zapewniają rozrywki w czasie wolnym od zajęć. Babcie rozpieszczają nas, świetnie gotują, służą dobrą radą a co najważniejsze zawsze mają dla nas czas. To z nimi kojarzą nam się najmilsze chwile  z dzieciństwa. To tylko niektóre z zalet babć i dziadków. Czas by na chwilę zwolnić w tym zabieganym świecie i spędzić te chwile właśnie z nimi. Podziękować za miłe wspomnienia i ciepłe ręce. Babcie i dziadkowie to bardzo ważni członkowie rodziny. Są bardzo cierpliwi i spełniają niemal wszystkie zachcianki swoich wnucząt. Oni zaś kochają swoje babcie  i swoich dziadków najbardziej na świecie. Aby im podziękować za ich miłość, ciepło, dobroć i opiekę uczniowie naszej szkoły zaprosili babcie i dziadków do szkoły na specjalnie dla nich przygotowaną uroczystość. Dzień Seniora, który miał miejsce 5 lutego 2013 roku został zorganizowany przez społeczność szkolną PSP w Niedzieliskach wraz z Radą Rodziców, Kołem Gospodyń Wiejskich, Wspólnotą Leśną, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Czytelnictwa i Sportu oraz Urzędem Gminy w Szczurowej. Uroczystość, na którą zostały zaproszone osoby starsze i samotne z naszej miejscowości rozpoczęła się Mszą św. o godz. 14.20, a dalsza część spotkania miała miejsce w Domu Ludowym. Pani Dyrektor Katarzyna Mach powitała zaproszonych gości i licznie zgromadzonych Seniorów, którym złożyła życzenia z okazji ich święta. Na uroczystość przybyli również przedstawiciele samorządu lokalnego: Wójt Gminy- pan Marian Zalewski oraz radna z Rajska pani Zuzanna Rachwał.
 
W pięknie udekorowanej sali jako pierwsi wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I w przedstawieniu „Śnieżynki” a potem uczniowie klas II i III w inscenizacji baśni „Calineczka”. Uczniowie klasy IV-VI  bawili publiczność zabawnymi skeczami przeplatanymi świetnie dobranymi piosenkami, prezentując swoje talenty wokalne, taneczne, kabaretowe. Występom towarzyszyły prezentacje multimedialne „Z albumu mojej babci i mojego dziadka”. Z całości wystąpień uczniowskich – przedstawień, wierszy, piosenek- emanowały słowa podkreślające znaczenie obecności babć i dziadków w ich życiu, ich miłość, hojność, szczerość uczuć, którzy od najmłodszych lat opowiadali, czytali, zawsze służyli radą i pomocą. Część artystyczną zakończył występ szkolnego zespołu folklorystycznego. Uczniowie tańczyli i śpiewali ludowe piosenki przygotowane pod kierunkiem pana Michała Pastucha i Stanisława Gurgula. Po programie artystycznym babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Radę Rodziców. Nastał więc czas na chwile wspomnień i miłej pogawędki. Zorganizowana uroczystość stała się wspaniałą okazją do nawiązania dialogu międzypokoleniowego, a zaprezentowana część artystyczna pozwoliła gościom na chwilę refleksji, tak przecież ważnej w dzisiejszym świecie. Szczególne wyrazy uznania należą się nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie uroczystości- pani Ewie Badzioch, Lidii Kołodziej, Ewie Zdunek i Ewie Serwatce.Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
szczęścia i pięknych chwil spędzonych w rodzinnym gronie.Źródło
/PSP Niedzieliska/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019