ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2011-12-19


Świetlice sezonowe idealnym miejscem spotkań młodzieży.

Jak każdego roku na terenie gminy Szczurowa, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu uruchomia dla młodzieży świetlice sezonowe. Swoje funkcjonowanie placówki  rozpoczynają w miesiącu grudniu i będą działać aż do końca marca 2012 r.
Uruchomienie tego typu placówek jest odzewem na potrzeby młodzieży, która chciałaby spędzić wieczorne godziny w kulturalny sposób pod opieką pracowników centrum. Świetlice stają się dla nich miejscem spotkań, rozmów ze znajomymi, odskocznią od codzienności. Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej uruchamiając świetlice dba także o wyposażenie, ktore od kilku lat jest wymieniane na nowe. Każdą świetlicę sezonową i biblioteko świetlicę wyposażono w stoły do ping ponga, stoły bilardowe, telewizory, radia.  Ze środków unijnych gmina sukcesywnie remontuje budynki i doposaża świetlice w nowy sprzęt. Obecnie trwają prace w świetlicach w Woli Przemykowskiej, Kwikowie i Barczkowie.

Świetlice są także niejednokrotnie głównymi organizatorami miejscowych imprez okolicznościowych typu: mikołajki, dni babci i dziadka, walentynki, dzień kobiet. Młode pokolenie może też uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach plastycznych, zawodach sportowych w tenisie stołowymi i bilardzie.

Świetlica w Barczkowie


Świetlica w Górce

 

Świetlica w Niedzieliskach

 

Świetlica w Rajsku

 

Świetlica w Rudach Rysiu

 

Świetlica w Rylowej

 

Świetlica w Rząchowej

 

Świetlica w Włoszynie

 

Świetlica w Wrzępi

 

Od grudnia zapraszamy do świetlic sezonowych czynnych w każdy wekend w miejscowościach: Rylowa, Szczurowa, Szczurowa-Włoszyn, Rudy Rysie, Niedzieliska, Rajsko, Strzelce Wielkie, Wrzępia, Strzelce Małe, Barczków, Górka, Rząchowa.


Źródło /GCKCziS Szczurowa/
<<< wstecz


Październik 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019