ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2011-09-12


By żyło się lepiej…

W minioną sobotę 10 września zostało oddane kolejne Centrum Wsi na terenie gminy Szczurowa, tym razem było to Centrum w Dołędze, utworzone  z udziałem środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pozyskanych przez samorząd gminy Szczurowa.
Piękny parkingi, ścieżki brukowe z ławeczkami, a także plac zabaw, wszystko w otoczeniu bujnej roślinności,stawu i altan,  to od soboty oficjalna wizytówka miejscowości Dołęga.

Na oficjalnym otwarciu uczestniczyli nie tylko mieszkańcy wsi ale także władze wojewódzkie, gminne, delegacja partnerskiego miasta Bohorodczany na Ukrainie, przedstawiciele firm działających na terenie Dołęgi i najmłodsi, którzy oprócz obecności zaprezentowali zestaw przyśpiewek i tańców ludowych.

Ale nim to nastąpiło Radny Dołęgi – P. Stanisław Burzawa powitał gości i mieszkańców, podziękował wszystkim osobom i przedstawicielom firm zaangażowanym w budowę placu. Po nim wystąpił sołtys wsi P. Stanisław Badzioch, który przedstawił rys historyczny związany z modernizacją Dołęgi.
 

Po wystąpieniach: Wójta Gminy Szczurowa – P. Mariana Zalewskiego, Członka Zarządu Województwa Małopolskiego – P. Stanisława Sorysa, Przewodniczącego Rady Gminy – P. Kazimierza Tyrchy, nastąpiło, przy dźwiękach fanfar, oficjalne przecięcie wstęgi  i poświęcenie centrum przez proboszcza ks. Piotra Ścipienia.

Na uroczystości nie zabrakło także występów tych najmłodszych, o których wcześniej wspomniano. Pokaz tańców i przyśpiewek przygotowali: P. Ewa Czuj – bibliotekarka z Dołęgi i P. Stanisław Gurgul –akompaniator i choreograf tańców ludowych.

W finałowej części zaprezentowała się Kapela „Pastuszkowe Granie”, prowadzoną przez P. Vitalinę i Michała Pastukh. Kapela, z dużym zasobem doświadczeń, nie tylko scenicznych ale też z rozległym wachlarzem repertuaru melodii ludowych, pobudziła publiczność do wspólnego śpiewania.

Na zakończenie imprezy odbył się pokaz ogniowy w wykonaniu grupy nieformalnej „Jaman Space” skupiającej młodzież z terenu Szczurowej. Grupa została stworzona w ramach realizowanego  programu „Młodzież w działaniu” Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Koordynatorem projektu jest lider grupy Katarzyna Machalska, opiekunami są  P. Anita Srebro i P. Filip Pietrek.
Publiczność urzeczona wspaniałą żonglerką żywym ogniem przeprowadzoną przez dziewczęta i chłopców, którym wtórowali bębniarze, podziekowała za występ gromkimi brawami.

Zapraszamy do galerii zdjęć !Film z Uroczytości Oddania Centrum w Dołędze

 


Źródło
/GCKCziS Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019