ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2011-06-22


Turniej Szachowy o tytuł Młodego Mistrza/Mistrzyni Szachów

 W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej realizowało projekt pt. „Szach-Mat! Młodzi szachiści debiutują w Szczurowej”. Grupa docelowa, chłopcy i dziewczęta uczęszczające do szkoły podstawowej i gimnazjum w miejscowości Szczurowa brały udział w cotygodniowych spotkaniach z instruktorem posiadający uprawnienia trenerskie nadane przez Polski Związek Szachowy. Projekt miał na celu rozwój edukacji trzydziestu czterech uczniów i uczennic. Uczestnictwo w kursach pozwało im na opanowanie umiejętności gry w szachy, rozwinięcie możliwości intelektualnych, dało możliwość twórczego sposobu spędzania wolnego czasu.
 

 

Właściwe zajęcia trwały do 15 czerwca, w dniu 16 czerwca odbył się turniej, podczas którego dzieci i młodzież w dwóch grupach (podstawowej i gimnazjum) walczyły o tytuł Młodego Mistrza/Mistrzyni Szachów miejscowości Szczurowa. Na zawody oprócz uczestników projektu zaproszono także przedstawicieli z okolicznych szkół, którzy mogli się sprawdzić z bardziej doświadczonymi rówieśnikami. Uczestnicy rywalizowali między sobą w siedmiu rundach, każda trwała 30 min. Kojarzenie par odbywało się systemem szwajcarskim kontrolowanym. Sędziowie korzystali z oprogramowania i sprzętu zakupionego w ramach projektu, który okazał się bardzo pomocny nie tylko na etapie turnieju ale także podczas zajęć w trakcie realizacji projektu. Na zakończenie turnieju wszystkim uczestnikom zostały wręczone certyfikaty uczestnictwa w projekcie oraz nagrody dla najlepszych graczy w danej grupie.

 

 > Wyniki turnieju "o Mistrza/Mistrzynni" <
gminy Szczurowa

(plik do pobrania)

 

 

Źródło /GCKCziS Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019