ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2011-06-20


Folklor w Woli Przemykowskiej

Przegląd Zespołów Folklorystycznych Szkół
z terenu Gminy Szczurowa

W dniu 19 czerwca 2011 roku na boisku Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Przemykowskiej odbył się kolejny już Przegląd Zespołów Folklorystycznych Szkół z terenu Gminy Szczurowa. Uroczystego otwarcia przeglądu dokonał Przewodniczący Rady Gminy Szczurowa a jednocześnie sołtys wsi Wola Przemykowska Pan Kazimierz Tyrcha.

Tegoroczny  festyn, mimo niesprzyjającej chwilami pogody, miał formę festynu rodzinnego. Na scenie zaprezentowało swój dorobek artystyczny 8 zespołów:

1.      Zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Przemykowskiej
2.      Zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej w Uściu Solnym
3.      Zespół z Publicznej szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich
4.       Zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedzieliskach
5.       Zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaborowie
6.       Zespół z Publicznego Gimnazjum w Zaborowie
7.       Zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczurowej
8.       Zespół z Publicznego Gimnazjum w Szczurowej

Impreza nie miała charakteru konkursu, dlatego wszystkie zespoły biorące udział w przeglądzie otrzymały pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe. Nagrody wręczał Wójt Gminy Szczurowa Pan  Marian Zalewski oraz Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Tyrcha.

Po zakończonych występach oraz wręczeniu nagród dla zespołów, nastąpiła chwila, na którą z niecierpliwością czekały wszystkie dzieci, czyli czas na gry i zabawy z nagrodami.  Śmiechu i radości było co niemiara niestety  rzęsisty deszcz  zmusił organizatorów do zakończenia zabaw.

Organizatorami przeglądu byli: Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Przemykowskiej, Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, Urząd Gminy w Szczurowej. Organizatorzy dziękują wszystkim zespołom za udział w przeglądzie.

Każdy z zespołów swoim występem udowodnił, że kultywuje tradycje tańców i pieśni ludowych, ciągle je pielęgnuje, a co najważniejsze przekazuje jej wzory i rozwija wrażliwość artystyczną swoich słuchaczy.Źródło
/UG Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019