ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2011-02-03


Sto lat dla Seniorów ze Strzelec Wielkich

Tradycją szkoły podstawowej im. T. Kościuszki jest organizacja uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym roku takie spotkanie odbyło się 26 stycznia.

Na uroczystość licznie przybyły nie tylko zaproszone Babcie i Dziadkowie uczniów naszej szkoły, ale także Seniorzy z całej miejscowości. Zebranych gości powitała Pani Dyrektor Dorota Jaszczowska oraz Wójt Gminy Szczurowa pan Marian Zalewski.
 

Wszystkich bardzo zachwycił występy dzieci. W pierwszej części uroczystości miał miejsce montaż słowno – muzyczny.
 

Potem zaprezentowano scenki kabaretowe i skecze pokazujące różne sytuacje z życia Seniorów. Następnie najmłodsi uczniowie przedstawili inscenizację bajki o Czerwonym Kapturku. Pierwszaki bardzo przeżywały swój pierwszy występ przed tak licznie zgromadzoną publicznością.
 

Na zakończenie części artystycznej wystąpił zespół folklorystyczny „Mali Strzelicanie” Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a w  oczach zaproszonych gości można było dostrzec wzruszenie, kręcącą się łezkę w oku.


Na koniec dzieci pięknie odśpiewały 100 lat i wręczyły swoim Babciom i Dziadkom laurki, które same wcześniej wykonały.
Zwieńczeniem akademii był poczęstunek dla szanownych Babć i Dziadków. Na sali cały czas panowała atmosfera ciepła, radości i wzruszenia.


Źródło
/SP Strzelce Wielkie, zdj. UG Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019