ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2006-08-29


Dożynki Powiatowe w Szczepanowie 27.08.2006 r.

W tegorocznych dożynkach powiatowych naszą gminę prezentowała grupa dożynkowa ze Szczurowej.

Podobnie jak w poprzednich latach zorganizowano konkurs wieńca dożynkowego. W kategorii wieńca tradycyjnego pierwsze miejsce zdobyła gm. Gnojnik, drugie Iwkowa. W kategori wieńca współczesnego pierwsze miejsce zajęła gm. Czchów, drugie Borzęcin i Brzesko, trzecie gm. Szczurowa i Dębno. Poza konkursem wyróżnienie otrzymał wieniec rolników ze Szczepanowa. Grupy dożynkowe biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne ufundowane przez Zarząd Powiatu Brzeskiego.


Reprezentacja naszej gminy

Oprócz konkursu organizatorzy przygotowali też stoiska, na których poszczególne gminy mogły się zaprezentować.
Szczurowa nastawiona była na prezentację walorów rolniczych, przyrodniczych i zabytków gminy, pokazała też dorobek edytorski. Przygotowaniem stoiska naszej gminy zajęły się pracownice Wydziału Rolnictwa Urzędu Gminy przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Iwkowa zaprezentowała bogatą tradycję, Gnojnik prezentował połaczenie współczesności z tradycją, a Borzęcin podkreślał swoje walory przyrodnicze jak i agroturystyczne. Stanowisko Brzeskiego Starostwa Powiatowego prezentowało swoje osiagnięcia gospodarcze.


Stoisko gm. Szczurowa

Zobacz galerię<<< wstecz


Wrzesień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019