ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2009-11-13


11 listopada - Święto Niepodległości

Uroczyste obchody Święta Niepodległości pod pomnikiem ku czci ofiar I i II Wojny Światowej w Szczurowej.

 


Międzypokoleniowe spotkanie z historią


11 listopada
-
Święto Niepodległości

 


Uroczyste obchody Święta Niepodległości 10 listopada rozpoczęto Apelem Poległych i złożeniem przez reprezentacje instytucji i zakładów z terenu Szczurowej wiązanek na placu przed pomnikiem ku czci ofiar I i II wojny światowej.

Uczestniczący w uroczystości przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Zarząd Koła Gminnego w Szczurowej, wójt gminy Szczurowa Pan Marian Zalewski, przewodniczący Rady Gminy Szczurowa Pan Kazimierz Tyrcha, sołtys Szczurowej a zarazem radny Pan Stanisław Wądołowski, przedstawiciele instytucji i zakładów pracy z terenu Szczurowej oraz dyrektorzy i nauczyciele wraz z młodzieżą szkolną wzięli udział we mszy świętej odprawionej przez proboszcza miejscowej parafii w intencji ofiar powstań i wojen.

Później zaproszeni goście spotkali się z młodzieżą w sali widowiskowo-sportowej Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu podczas niezwykłej lekcji pamięci. Były przemówienia i powrót do historii i symboliczne kwiaty …


Akademię okolicznościową przygotowała młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczurowej. Na zakończenie uroczystości gości zaproszono na poczęstunek.


Źródło
/UG Szczurowa/
<<< wstecz


Październik 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019