ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2018-09-07


Uroczystość 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej

Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczęły się przy pomniku ku czci ofiar I i II wojny światowej w Szczurowej. Wśród zgromadzonej młodzieży szkolnej była też lokalna społeczność. Po odśpiewaniu Hymnu Polski, przy dźwiękach werblii przedstawiciele instytucji, zakładów pracy i szkół z terenu Szczurowej złożyli wiązanki pod pomnikiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugą częścią uroczystości była uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym p.w.Św. Bartłomieja Apostoła, w której uczestniczyli przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Zarząd Koła Gminnegow Szczurowej, Wójt Gminy Szczurowa, Przewodniczący Rady Gminy wraz z Przedstawicielami Rady Gminy, Sołtys Szczurowej, przedstawiciele instytucji i zakładów pracy z terenu Szczurowej, dyrektorzy, nauczyciele wraz z młodzieżą szkolną oraz mieszkańcy społeczności lokalnej.

Po nabożeństwie zaproszeni goście spotkali się z młodzieżą szkolną na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Szczurowej, która przygotowała program słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej na tę okoliczność.
 


Źródło: GCKCziS w Szczurowej
<<< wstecz


Lipiec 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019