ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2017-12-06


XI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej i Kościelnej w Gruzji z udziałem Kapeli Ludowej

Niezwykle interesującej przygody artystycznej doświadczyła kapela ludowa ze Szczurowej „Pastuszkowe Granie”, która niedawno wróciła z występów w Gruzji. Muzyka krakowska w wykonaniu kapeli zabrzmiała podczas XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej i Kościelnej im. Giorgi Garaganidze w Batumi. Oprócz kapeli „Pastuszkowe Granie” Polskę na tym prestiżowym festiwalu reprezentował również chór z Krakowa O”DELA. Wielkie bogactwo tradycyjnego folkloru i wysoki profesjonalizm pokazali gospodarze- soliści i zespoły z różnych regionów Gruzji oraz goście z Ukrainy i Litwy. W ramach festiwalu na Uniwersytecie Batumskim odbyła się konferencja naukowa z udziałem naukowców i folklorystów z Gruzji i zagranicy. Muzycy ze Szczurowej wykonali tradycyjne melodie, tańce i przyśpiewki Krakowiaków Wschodnich, przede wszystkim z regionu szczurowskiego. Wielkim aplauzem została przyjęta wykonana przez kapelę na zakończenie występu tradycyjna gruzińska pieśń  „Suliko”.
Festiwal nieprzypadkowo odbywa się w Batumi. Jest to perła turystyczna Gruzji, miasto, położone na wybrzeżu Morza Czarnego w pobliżu granicy z Turcją, stolica autonomicznej republiki Adżarii. Batumi jest trzecim co do wielkości miastem kraju (po Tbilisi i Kutaisi), dużym ośrodkiem przemysłowym i znanym uzdrowiskiem.
Wyjazd do Gruzji kapela zawdzięcza pomocy i finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Brzesku, dwóch brzeskich firm- Zasada Trans Spedition i Przedsiębiorstwa Budowlano- Handlowego Edmund Leś oraz Gminy Szczurowa.
Kapela wystąpiła w składzie: Vitalina i Michał Pastuchowie, Kinga Maj, Teresa Czuj, Mateusz Budyn.
Występy, wywiady i wydarzenia festiwalowe relacjonowała Państwowa Telewizja oraz media gruzińskie.

 


 

 

 

 

 

 


 
Relacja Telewizji z Tbilisi 

 

 

 

Michał Pastuch

 
<<< wstecz


Grudzień 2018
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright© 2006-2016 Admin: grafik@szczurowa.pl