ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2017-12-06


Małopolskie heligonki

Podczas otwarcia III Kongresu Kultury Regionów miał miejsce wyjątkowy koncert. Wystąpili znakomici heligoniści z całej Małopolski. Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała następujących muzyków: Piotr Majerczyk z Chabówki, Andrzej Gut-Mostowy z Zakopanego (Górale Podhalańscy), Jakub Szwala z Wierchomli Małej (Górale Nadpopradzcy), Przemysław Ficek z Jeleśni, Maksymilian Czerwiński z Łodygowic (Górale Żywieccy), Jakub Guzik z Juszczyna, Samuel Guzik z Juszczyna (Górale Babiogórscy), Michał Pastuch z Brzeska, Małgorzata Kawiorska, Wiktor Dzień, Damian Maj, Łukasz Opioła oraz Bartosz Wilk- uczniowie Szkółki Muzykowania Ludowego „Pastuszkowe Granie” ze Szczurowej (Krakowiacy Wschodni), Daniel Kübler z Igołomi (Krakowiacy Zachodni), Tadeusz Wielgus z Nowego Sącza (Lachy Sądeckie), Józef Tokarczyk z Mordarki (Lachy Limanowskie), Rafał Kapera z synem Jakubem z Jodłownika, Mateusz Frys z Jodłownika (Lachy Szczyrzyckie), Władysław Obrzut ze Stróż (Pogórzanie).

Wszystkich gości serdecznie powitał dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ Antoni Malczak, który podkreślił, że nasza regionalna instytucja kultury od 42 lat zajmuje się ochroną tradycyjnej kultury ludowej, niematerialnego dziedzictwa kulturowego. To stało się wręcz jej specjalnością.

 

 

MCK "Sokół", UG Szczurowa
<<< wstecz


Kwiecień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019