ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2017-06-30


Sukces Kapeli "Pastuszkowe Granie" w Kazimierzu Dolnym

Kapela ludowa „Pastuszkowe Granie” ze Szczurowej podczas 51 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym (22-25 czerwca 2017r.) otrzymała wysokie II miejsce.
 
Skład kapeli: Vitalina Pastuch- prym, Teresa Czuj- sekund, Kinga Maj- sekund, Mateusz Budyn-basy, Bartosz Wilk- heligonka, Michał Pastuch- heligonka.
 
Trofeum przywiezione z Kazimierza Dolnego jest zwieńczeniem 10-lecia powstania Szkółki Muzykowania Ludowego „Pastuszkowe Granie” oraz pracy Vitaliny i Michała Pastuchów z dziećmi i młodzieżą z terenu gminy Szczurowa na rzecz odtworzenia tradycyjnego ludowego muzykowania.
 
 
GRATULUJEMY !
 
 
 
 
 
 
 

karykatury: Witomiła Kowalik

Festiwal to unikatowa na skalę kraju impreza, która nie ogranicza się do jednego regionu, ale pozwala artystom z całej Polski na zaprezentowanie swoich umiejętności. Na scenie na kazimierskim rynku przez trzy dni swoje aranżacje lokalnych utworów przedstawiło sto kilkadziesiąt solistów i zespołów. - Całoroczne eliminacje gwarantują, że w Kazimierzu mamy szansę zobaczyć najlepszych z najlepszych - mówi organizator Artur Sępoch, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. Impreza to nie tylko koncerty, to również seminaria oraz warsztaty. Na Dużym Rynku można było m.in. zobaczyć obrzędy związane z tradycyjnym ludowym chrztem litewskim. Kulminacyjnym punktem obchodów w sobotę był koncert Orkiestry Świętego Mikołaja. Wydarzenie miało na celu przyciągnąć nie tylko znawców folkloru, ale przede wszystkim zainteresować widzów kulturą ludową. Pomogły w tym imprezy towarzyszące, m.in. 50. Targi Sztuki Ludowej, gdzie nie tylko można kupić wytworzone przez twórców ludowych rękodzieło, ale i poznać tajniki jego powstawania. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali warsztaty na Małym Rynku, gdzie dzieci mogły poznać gry i tańce ludowe. 

 

Kurier Lubelski, wideo: Włodzimierz Alag

 
<<< wstecz


Kwiecień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019