ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2017-06-12


,,Aktywnie i zdrowo spędzam wolny czas.”


 

Był to projekt sfinansowany przez Fundację PZU w partnerstwie z Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej realizowany w miejscowościach Uście Solne, Zaborów i Wola Przemykowska. Głównym celem spotkań było propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej poprzez uprawianie sportów i odpowiedni styl życia, a także zaangażowanie dzieci i młodzież w rozwój ciekawych inicjatyw, zagospodarowanie wolnego czasu co stanowiło istotną formę ochrony młodego pokolenia przed patologiami społecznymi.

W trakcie trwania projektu dzieci i młodzież uczestniczyły w spotkaniach sportowych połączonych z blokiem edukacyjnych gier planszowych, prelekcjach na temat zdrowego trybu życia, warsztatach plastycznych. Zorganizowany został aerobik ,,Ćwiczę wspólnie z mamą,” oraz zajęcia z użyciem chusty animacyjnej. Odbyły się także liczne konkursy sportowe pod hasłem ,,Jestem mistrzem w …” oraz w ,,Zdrowym ciele zdrowy duch.”
W każdej miejscowości przeprowadzone zostały spotkania z ratownikiem medycznym podczas, których dzieci nauczyły się w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy i jak zachować się w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia. Wspólne spotkania obfitowały także w liczne wycieczki m.in. rowerową szlakiem Wiślanej Trasy Rowerowej, do Kopalni Soli w Bochni gdzie na dzieci czekał pobyt w leczniczym mikroklimacie Komory Ważyn połączony z przeprawą łodzią  przez zalaną solanką komorę. Nie lada atrakcją był udział w zajęciach integracyjnych ,,Zmagania z grawitacją” z wykorzystaniem technik linowych w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku gdzie dzieci i młodzież miały okazję w duchu sportowej rywalizacji pokonać most linowy, ściankę wspinaczkową oraz zjazd ponad 120 m Kolejką Tyrolską nad wodą.
W każdej miejscowości realizującej projekt odbyło się spotkanie podsumowujące, podczas którego dzieci mogły swobodnie wypowiedzieć się w jaki sposób  uczestnictwo w  wspólnych spotkaniach wpłynęło na nich i  jak zamierzają zdobytą wiedzę wykorzystać w przyszłości. W dniu 27.05.2017 Uściu Solnym dzięki współpracy z  Ochotniczą Strażą Pożarną i ks. Proboszczem tej miejscowości Albertem Urbasiem dzieci mogły obejrzeć pokaz sprzętu strażackiego, uczestniczyć we wspólnych zabaw sportowych, przygotowanym ognisku gdzie przy dźwiękach gitary rozbrzmiewał wesoły śpiew. Nie lada atrakcją dla wszystkich uczestników spotkania była dmuchana zjeżdżalnia i suchy  basen  z kolorowymi kulkami, a także zorganizowany blok  zajęć z animatorem.


 


 


 


 


 


 


Wspólne spotkania podczas trwania projektu to czas gdzie dzieci i młodzież nauczyły się pracy w grupie, efektywnego planowania wolnego czasu z korzyścią dla własnego zdrowia, zrozumiały że z ruchu i współzawodnictwa można czerpać  radość i nauczyć się wytrwałości i systematyczności w dążeniu do celu.        

 
 

Koordynator projektu: Gadowska Sylwia
<<< wstecz


Kwiecień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019