ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2017-05-04


"Koncert Przyjaźni" z udziałem młodzieży z Polski i Ukrainy

W dniach od 20 do 23 kwietnia 2017 roku w Gminie Szczurowa  gościła grupa młodzieży-uczniów z Ukrainy- z Ogólnokształcącej Szkoły I-III stopnia nr 1 w Bohorodczanach im. Oleksy Girnyka,  będących równocześnie  uczniami  szkoły Muzycznej. Uczniowie przybyli w ramach podjętej w 2016 roku współpracy i podpisanego porozumienia ze Szkołą Podstawową im. Adama Mickiewicza w Szczurowej.

Podczas wizyty uczniowie wraz ze swoimi rówieśnikami ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Szczurowej uczestniczyli w różnorodnych zajęciach edukacyjnych, artystycznych, sportowych i turystycznych.Relacja Telewizji Tarnowska.tv

Uwieńczeniem czterodniowych zajęć był wspólny „Koncert Przyjaźni- Razem a nie obok siebie”. Wspólnie na scenie Gminnego Centrum Kultury w Szczurowej wystąpili uczniowie z Zespołu „Podgórzanka” z Ukrainy oraz ze Szkółki Muzykowania Ludowego „Pastuszkowe Granie” i Zespół Regionalny „Scurosko Magierecka” ze Szczurowej.

Koncert prowadzili Pani Anastazja Tkaczuk z Ukrainy- laureatka konkursu piosenki Interwizji, prowadząca audycje w Radio w Iwanofrankowsku oraz Pan Michał Pastuch-  założyciel i Kierownik Szkółki Muzykowania Ludowego w Szczurowej.

Źródło /UG Szczurowa/
<<< wstecz


Kwiecień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019