ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2017-02-27


Jubileuszowa edycja Krakowskiego Wianka


Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które przeznaczone zostanie na organizację 35 edycji Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka ,,Krakowski Wianek”. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 19.05-21.05.2017r. Pierwszy dzień konkursowych zmagań zorganizowany zostanie w sali widowiskowej GCKCziS, pozostałe w Parku Kępińskich w Szczurowej. Obok występów konkursowych znajdzie się: pokaz tańców nowoczesnych przy dźwiękach muzyki folkowej, zabawa taneczna w plenerze, konkurs pn. ,,cudaWIANKI” na najpiękniejszy wianek ze świeżych kwiatów, występ młodzieżowej grupy kabaretowej ,,Nakręceni Humorem” oraz koncert polskiej grupy muzycznej Future Folk wykonującej elektroniczną muzykę taneczną z gatunku dubstep z wpływami folku góralskiego. W skład zespołu wchodzą Stanisław Karpiel- Bułecka (śpiew), Matt Kowalsky (instrumenty elektroniczne), Szymon Chyc- Magdzin (skrzypce, śpiew). Ważnym elementem tegorocznej edycji wydarzenia będzie organizacja Kiermaszu Rękodzieła, Sztuki Ludowej i Produktu Regionalnego, który odbędzie się w niedzielę na płycie rynku w Szczurowej. Współorganizatorem Kiermaszu jest Stowarzyszenie Nadwiślańska Grupa Działania E. O. CENOMA.
 
Współorganizatorem Przeglądu jest Małopolskie Centrum Kultury ,,Sokół” w Nowym Sączu oraz Starostwo Powiatowe w Brzesku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa oraz Wójt Gminy Szczurowa Marian Zalewski. Patronat medialny objęła Gazeta Krakowska.
 

 

Źródło /GCKCziS Szczurowa/<<< wstecz


Kwiecień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019