ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2017-02-10


Wystawa prac malarskich Pani Elżbiety Częczek

Wystawa prac malarskich Pani Elżbiety Częczek do obejrzenia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Szczurowej w godzinach pracy biblioteki.

 

Kilka słów o autorce obrazów, które będzie można obejrzeć w budynku biblioteki:

 Pani Elżbieta pochodzi z Tarnowa, od najmłodszych lat zajmuje ją malarstwo i rysunek, zaś w swoim już dorosłym życiu zajmuje się sztuką, jako swoją profesją, a w portfolio ma takie dokonania jak:

 Wykonanie wielu scenografii teatralnych, renowacje przydrożnych figur, odnowę wnętrza kościoła Pw. Matki Boskiej Bolesnej w miejscowości Łukowa, Świętej Trójcy, oraz ikon wykonanych na zamówienie do różnych kościołów w Polsce i zagranicą. Wykonanie wielu kopii ikon św. Stanisława ze Szczepanowa. Ilustrowanie książki o życiu i męczeńskiej śmierci Bł. Karoliny Kózki, oraz książki związanej z gminą Żabno. Prowadziła zajęcia plastyczne, przy parafii Św. Rodziny w Tarnowie, jest autorką herbu miejscowości Przyborów, ponadto wykonała obrazy i ikony dla kościoła w Przyborowie i w miejscowości Gruszów Wielki.  

 Jako interesujące zlecenie, jakie otrzymała Pani Elżbieta można zaliczyć wykonanie kopii słynnego obrazu Jezu Ufam Tobie, do nowego powstałego Kościółka w miejscowości Monchhof w Austrii.

Pani Elżbieta o sobie:

 “Zawsze, gdy sięgam pamięcią moje marzenia o przyszłości były związane z malarstwem. Moją pasją oprócz działań plastycznych jest rzeźbiarstwo, ikonopisarstwo, renowacja i konserwacja, aranżacja wnętrz, scenografia, oraz kompozycje kwiatowe.”

 “Twórczość stała się nieodłączną częścią mojego życia i sposobem na życie. Sztuka silnie oddziaływuje na moją wyobraźnie i emocje. Wykonuje pracę na zamówienie w przeróżnych technikach i tematach, ale najbliższe są mi obrazy malowane farbami olejnymi. Dbam o wysoką jakość wykonanych prac pod względem technicznym jak i manualnym.”

 

Przykłady obrazów z wystawy:

 

Zapraszamy do oglądania !

Źródło: GBP w Szczurowej ©
<<< wstecz


Lipiec 2018
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright© 2006-2016 Admin: grafik@szczurowa.pl