ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2016-04-19


Bal na Powitanie Wiosny i Bociana w Niedzieliskach

13 kwietnia, jak co roku Szkoła Podstawowa w Niedzieliskach zorganizowała imprezę plenerową z okazji Powitania Wiosny i Bociana. Do szkoły przyjechały przedszkolaki z Zaborowa, Woli Przemykowskiej, Uścia Solnego, Strzelec Wielkich- oddział przedszkolny Wrzępia, Szczurowej- oddział przedszkolny Rudy-Rysie. Były również przedszkolaki z Niedzielisk.
 


 
 

 
 

 
 

 
 
Na samym początku przedszkolaki zaprezentowały przygotowane okrzyki witające wiosnę. W korowodzie szły żabki, motyle, bociany, biedronki, pszczoły i kwiaty. Udaliśmy się w pobliże bocianiego gniazda. W tym roku odwiedziliśmy gospodarstwo Państwa Zofii i Eugeniusza Król. Pan Eugeniusz opowiadał o bocianach, które od wielu lat przylatują do gniazda w pobliżu jego domu. Zobaczyliśmy bociany siedzące w gnieździe, a potem trzy bociany kołujące nad gospodarstwem pana Eugeniusza. 
 
 

 
 

 
 

 
 
Dalsza część uroczystości odbyła się w Domu Ludowym. Dyrektor szkoły powitała zaproszonych gości, przedszkolaków, nauczycieli, opiekunów. Uroczystość zaszczyciły swoją obecnością radna wsi Niedzieliska pani Krystyna Budyn oraz była dyrektor szkoły pani Anna Gofron.
 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 

Przedszkolaki miały możliwość uczestniczyć w różnych zabawach i konkursach tanecznych. Dzieci wesoło się bawiły. Bociany tańczyły z żabkami, kwiaty z motylami a biedronki z pszczółkami. Było wiele uśmiechu i radości. Wszyscy mogli obejrzeli przedstawienie „Rzepka” przygotowane przez uczniów z klas starszych. 
 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 

Podziw budziły piękne stroje przedszkolaków przygotowane przez ich rodziców. Były one barwne, wiosenne i kolorowe. Każdy uczestnik balu został nagrodzony pamiątkowym upominkiem. Po zakończonej imprezie odbył się poczęstunek, o który zadbała Rada Rodziców. 
 
Wiosenny Bal przygotowany został przy współpracy naszej szkoły z Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, Wójtem Gminy Szczurowa panem Marianem Zalewskim, Radą Rodziców ze szkoły w Niedzieliskach oraz Nadwiślańską Grupą Działania „E.O. CENOMA”. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.
 
 
 
 
Źródło /SP Niedzieliska/<<< wstecz


Styczeń 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019