ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2015-09-14


Książka Agnieszki Opolskiej Literackim Debiutem Roku 2015

Mamy przyjemność Państwa poinformować, iż powieść związanej z Tarnowem I  mieszkającej niegdyś w Tarnowie-Mościcach Agnieszki Opolskiej “Anna May” została wybrana Literackim Debiutem Roku 2015.


Kapituła wydawnictwa Novae Res z Gdyni, które przyznała ten tytuł brała pod uwagę ponad 300 pozycji zgłoszonych do nagrody, z terenu całej Polski. Do ścisłego finału zakwalifikowanych zostało 7 dzieł. Z których Kapituła ostatecznie wyłoniła książkę Agnieszki Opolskiej pt.: “Anna May”. Była to już IV edycja tego konkursu.
W dniu 5 września nastąpiło  uroczyste wręczenie nagród w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Nagrodą w konkursie jest wydanie książki w wersji papierowej i elektronicznej  oraz jej promocja w kraju i za granicą. Galę wręczenia nagród uświetniła swoją obecnością Pani Ewa Kasprzyk która odczytała fragmenty “Anny May”.

Premiera Książki będzie miała miejsce w Krakowie podczas 19. edycji Międzynarodowych Targów Książki, w dniach 22-25 października 2015 r.

W skład Kapituły weszli: Marzena Bakowska (dziennikarz Radio Gdańsk), 
Prof. dr hab. Michał Błażejewski  (Uniwersytet Gdański), 
Dr Anna Ryłko-Kurpiewska (Uniwersytet Gdański), 
 Wojciech Gustowski (Redaktor Naczelny Novae Res), 
Red. Krzysztof Szymański  (Redaktor Novae Res).

Fabuła książki “Anna May”:
25 – letnia Anna May, studentka historii sztuki, zamieszkująca w Krakowie popada w tarapaty finansowe. Podejmuje decyzję i po mimo obaw, ponownie próbuje swoich sił jako modelka. Zamiast na casting trafia jednak do pracowni intrygującego obcokrajowca, artysty malarza - Adama Northona. Początkowo odmawia, ale zbieg wydarzeń: zawód miłosny, przybycie paczki z rzeczami zmarłej matki; przywołuje demony z przeszłości, a kłopoty finansowe sprawiają, że decyduje się na pozowanie do cyklu obrazów.

To historia osoby, która chce kochać i chce bycia kochaną. Brak rodzinnych korzeni  powoduje że bohaterka wikła się w sytuacje bez wyjścia. I musi stawić czoło tajemnicom  przeszłości.
Powieść ta, zawierająca w sobie pierwiastki psychologiczne, sensacyjne, oniryczne, a nawet elementy thrillera, podejmuje wiele trudnych tematów (artysta i jego dzieło, homoseksualizm, mroczne kulisy show biznesu, kondycja współczesnego człowieka, kontrasty życia w mieścieina wsi) w sposób nienarzucający się czytelnikowi. Humor, erotyzm i nieprzyzwoitości istnieją tu na takich samych prawach co ludzkie tragedie, a proza życia przeplata się z bogatym światem wewnętrznym postaci.”
Anna mimo wielu obaw decyduje się na odszukanie ojca, którego nigdy nie poznała - tym samym zmierzyć się musi nie tylko ze swoimi koszmarami, ale i z mroczną historią własnej rodziny. Pomagają jej w tym między innymi tajemniczy Adam, homoseksualny przyjaciel Lukas oraz irytująca, obsesyjnie szukająca sensacji przyszła dziennikarka Ida. Przygnieciona rozterkami nie tylko swoimi, ale i swoich przyjaciół Anna niewie, iż wpadła w misternie przygotowaną pułapkę. Wplątując się coraz bardziej w sieć intryg, nie zdaje sobie sprawy z grożącego jej niebezpieczeństwa.

Książka pełna jest zaskakujących zwrotów akcji i doskonałego humoru. Akcja książki rozgrywa się w Krakowie, Tarnowie, Szczurowej oraz Pleśnej. Czytelnicy Tarnowa i okolic będą mogli odnaleźć bohaterów książki w sceneriach: Parku Strzeleckiego w Tarnowie, na ulicach: Wałowej i Krakowskiej. Bohaterowie odwiedzają kultową tarnowską Restaurację “Tatrzańska”, Urząd Stanu Cywilnego w Gumniskach, Tarnowski Szpital i wiele innych miejsc.

 

Agnieszka Opolska
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019