ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2015-08-24


Młodzież z projektu ,,Ogień i woda” w Warszawie

W dniach 10-12 sierpnia uczestnicy projektu ,,Ogień  i woda” realizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Górce zwiedzali Warszawę. Wycieczka planowana była w projekcie jako jednodniowa. Jednak dzięki staraniom młodzieży udało się spędzić w stolicy aż trzy dni. Realizatorzy projektu aktywnie poszukiwali ludzi, którzy mogliby ich wesprzeć finansowo, odwiedzali ich w domach i miejscach pracy przedstawiając im działania realizowane w projekcie. Zarówno społeczna użyteczność projektu, jak i zaangażowanie młodzieży w różne akcje na rzecz mieszkańców wywarły ogromne wrażenie na potencjalnych darczyńcach i bardzo chętnie wsparli oni finansowo ten cel. Uczestnicy projektu wystosowali pisemną prośbę do Centrum Nauki Kopernik w celu uzyskania zgody na bezpłatny wstęp co zostało rozpatrzone pozytywnie.

Dzięki uprzejmości Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Wiesława Leśniakiewicza, młodzież mogła nieodpłatnie przenocować na obiektach Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 17 w Warszawie.


Młodzież zwiedziła wiele zabytków i ciekawych miejsc stolicy. Pierwszego dnia wycieczki były to: Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski oraz Łazienki Królewskie, a spacer ulicami Warszawy był okazją do zobaczenia Pałacu Prezydenckiego, Grobu Nieznanego Żołnierza i Starego Miasta.


Kolejny dzień rozpoczęty został od wizyty w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie młodzież spędziła kilka godzin w Centrum Nauki Kopernik, a później zobaczyła seans ,,Na skrzydłach marzeń” w planetarium Niebo Kopernika.
 

 


Drugi dzień wycieczki zakończył się zwiedzaniem Stadionu Narodowego, gdzie podczas ,,trasy piłkarza” młodzież mogła poczuć przedmeczową atmosferę w piłkarskiej szatni, zasiąść wygodnie na ławce zawodników, wejść na płytę stadionu i odwiedzić salę pomeczowych konferencji.


W ostatnim dniu pobytu uczestnicy wycieczki zwiedzili jednostkę straży pożarnej na terenie której nocowali. Następnie udali się do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, aby zwiedzić wnętrza pałacu oraz otaczające go piękne ogrody.Realizatorzy projektu ,,Ogień i woda” serdecznie dziękują dyrekcji Centrum Nauki Kopernik za możliwość nieodpłatnego wstępu, Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej za zorganizowanie darmowego noclegu oraz wszystkim sponsorom, którzy wsparli finansowo organizację wyjazdu.

Projekt ,,Ogień i woda” realizowany jest w ramach Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży ,,Równać Szanse”, którego celem jest wyrównywanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie.

 

Koordynator projektu: Piotr Mikuś
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019