ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2015-06-12


Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce w KPP Szczurowa

1 czerwca br. do naszego przedszkola zostali zaproszeni bardzo wyjątkowi goście - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce, realizująca projekt „Ogień i woda” w ramach programu Równać szanse.

W trakcie spotkania dzieci wysłuchały  opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy. Nieukrywaną radość sprawiła im możliwość jazdy wozem strażackim na sygnale. Strażacy zaprezentowali również dzieciom pokaz lania wody wężem strażackim. Przez chwile wszyscy mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. W ramach wizyty strażaków w przedszkolu przeprowadzona została także próbna ewakuacja dzieci i pracowników placówki. Celem akcji było ćwiczenie szybkiego, zorganizowanego opuszczenia budynku przedszkola przez wszystkie dzieci oraz personel. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, spokojnie, z zachowaniem wszystkich procedur. Dzieci z naszego przedszkola wzięły również udział w zawodach, gdzie miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności sportowych. Zadanie polegało na tym, żeby pokonać tor przeszkód w jak najkrótszym czasie. Na twarzach wszystkich „małych strażaków” gościł uśmiech, ponieważ nawet dla przegranych znalazły się nagrody. 


 


 


 


 


 


 
Komunalne Przedszkole Publiczne w Szczurowej
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019