Zlot Turystów Motorowych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Szczurowej

14 maja 2022r. Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej gościła uczestników Zlotu Krajoznawczo-Turystycznego Turystów Motorowych pt.: „Zabytkowe Zamki, Pałace  i Dwory Małopolski” z Krakowa, którego organizatorami byli: Oddział Wojskowy PTTK im. Gen. Józefa Bema w Krakowie i Klub Turystyki Motorowej „KRAK”.  Grupa blisko 50 osób w godzinach popołudniowych dotarła do Szczurowej, wcześniej odwiedzając Pleszów, Branice, Igołomię, Śmiłowice. Końcowym etapem Zlotu była Dołęga. Uczestnicy imprezy turystycznej chętnie zwiedzali dziewiętnastowieczny Dwór Kępińskich, zapoznali się z bogatą historią dworu i ich właścicieli. Dużym zainteresowaniem cieszył się również kościół i cmentarz parafialny w Szczurowej.

Teresa Klamka – GBP w Szczurowej