Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

Zapraszamy dzieci rolników do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci rolników do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

Do udziału w Konkursie zapraszamy dzieci urodzone w latach 2009-2013, których przynajmniej jeden rodzic / opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu.

Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy, max.
30), popularyzującej zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz wiedzę o zagrożeniach wypadkowych przy wykorzystaniu treści i przekazu kampanii prewencyjnych KRUS:
1. „Rola rolnika, by upadku unikał”;
2. „Mądrze postępujesz, wypadku nie spowodujesz”;
3. „Nie ryzykujesz, gdy znasz i szanujesz”;
4. „Rolniku, nie daj się kleszczom!”;
5. „Kości i stawy też rolnika sprawy”;
6. „Bezpiecznie z niebezpiecznymi substancjami”,
odbywających się w ramach projektu „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”.

Przy tworzeniu konkursowych rymowanek dzieci powinny pamiętać o wykorzystaniu przynajmniej sześciu słów, spośród: zdrowie, życie, projekt, wieś, rolnik, wypadek, choroba, profilaktyka, przyczyna, maszyna, bezpieczeństwo, rodzina. Kompletne zgłoszenie (rymowankę oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy) należy złożyć osobiście lub przesłać pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego) w terminie do dnia
22.03.2024 r. do Placówki Terenowej KRUS w Brzesku przy ul. Mickiewicza 27. Pracę konkursową można przesłać również pocztą elektroniczną na adres: [email protected].

Autorzy 3 najlepszych prac etapu wojewódzkiego otrzymają nagrody rzeczowe o wartości ok. 500 zł brutto, a ich rymowanki zostaną poddane ocenie na etapie centralnym. Z 48 rymowanek, które wejdą do finału Konkursu, Centralna Komisja Konkursowa wybierze 20 najlepszych. Dla autorów tych prac przewidziano nagrody rzeczowe o wartości ok. 1 000 zł brutto. Gala podsumowująca konkurs zaplanowana jest na czerwiec 2024 roku.Szczegóły w Regulaminie [1] Konkursu.

Z poważaniem
Magdalena Flądro
Główny Specjalista
KASA ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO
PT KRUS w Brzesku
ul. Mickiewicza 27, 32-800 Brzesko ,Polska
T: 48 146632146
IP: 6400417
E : [email protected]

Kalendarium wydarzeń
20 lip 2024

Piknik Rodzinny w Niedzieliskach

Boisko sportowe w Niedzieliskach
21 lip 2024

Turniej Wsi o Puchar Wójta

Boisko sportowe w Niedzieliskach
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content