Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

Zapraszamy do wzięcia udziału w 41. KRAKOWSKIM WIANKU

25 i 26 maja 2024 r., w Szczurowej odbędzie się 41. KRAKOWSKI WIANEK- Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka,na który zapraszamy dorosłe i młodzieżowe zespoły prezentujące folklor w formie autentycznej jak również artystycznie opracowanej, grupy regionalne i śpiewacze, gawędziarzy, kapele ludowe, instrumentalistów, śpiewaków ludowych, mistrzów wraz z uczniami z regionu etnograficznego Krakowiaków Wschodnich i Pogórza Ciężkowickiego w zasięgu powiatów: brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego.

Przegląd ma charakter konkursu, a dla laureatów stanowi również możliwość kwalifikacji na: Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych SABAŁOWE BAJANIA w Bukowinie Tatrzańskiej w 2023 r., Małopolski Przegląd Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY w Łużnej w 2024 r. oraz rekomendacji na Ogólnopolski Konkurs Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w 2023 r.

W związku z wprowadzeniem istotnych zmian dotyczących prezentacji konkursowych prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem Przeglądu.

Warunkiem udziału w Przeglądzie i przystąpienia do konkursu jest przesłanie pocztą mailową na adres: [email protected] do dnia 22 kwietnia 2024r., do godz. 15:00 skanów czytelnie i dokładnie wypełnionych stosownych kart zgłoszeń lub bezpośrednie dostarczenie ich do biura konkursu, MCK SOKÓŁ – Biuro Organizacyjne, ul. Urszulańska 16, 33-100 Tarnów.

Uczestnicy zgłoszeni do udziału w Przeglądzie o terminie i godzinie występu zostaną poinformowani mailowo przez koordynatora wydarzenia. Dla opiekunów i kierowników poszczególnych grup planowane są również spotkania konsultacyjne z Komisją Artystyczną.
Dodatkowych informacji udziela Beata Rompała – koordynator wydarzenia – Biuro Organizacyjne w Tarnowie, ul. Urszulańska 16, tel. 18/ 53 40 685, e-mail:[email protected]

Organizator: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
Koordynacja: Biuro Organizacyjne w Tarnowie
Współorganizator i Gospodarz:
Gmina Szczurowa,
Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.

MCK Sokół

Kalendarium wydarzeń
01 cze 2024

Gminny Dzień Dziecka

Szczurowa
03 cze 2024

Dzień Dziecka – PSP Wola Przemykowska

Wola Przemykowska
04 cze 2024

Dzień Dziecka – ZSiP Szczurowa

Szczurowa
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content