Zapraszamy do obejrzenia galerii prac lokalnych twórców i artystów biorących udział w realizowanym projekcie

logo ministerstwo kultury

,,Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

W ramach realizacji zadania ,,Raz, dwa, trzy…- czytam JA, czytasz TY” zapraszamy Państwa do obejrzenia galerii prac lokalnych twórców i artystów biorących udział w realizowanym projekcie.

Krzysztof  Wolsza mieszkaniec Rudy Rysia osoba o wielu talentach plastyk, muzyk. Od dzieciństwa jego pasją było malarstwo i muzyka, jak sam wskazuje ,, …zawdzięczam to moim rodzicom, to po nich odziedziczyłem te zdolności”. Pan Krzysztof maluje na płótnie farbami akrylowymi i olejnymi, jego prace cechuje bogata kolorystyka i różnorodność ujmowanych tematów.  Wykonuje okolicznościowe dekoracje i aranżacje, zachwyca grą na instrumentach klawiszowych.

Karolina Bartkowska
plastyk, florysta mieszkanka Uścia Solnego. Osoba utalentowana plastycznie jej prace cechuje różnorodność wykorzystywanych technik artystycznych. Szkicuje ołówkiem i pastelami, maluje na szkle i płótnie przy użyciu farb olejnych i akrylowych, tworzy figurki i dekoracje z masy solnej. Wykonuje także prace techniką decoupage i scrapbooking. Jej pasją jest rękodzieło ludowe i bibułkarstwo.

Bogumiła Kotara
to mieszkanka Uścia Solnego, osoba obdarzona niezwykłym talentem plastycznym. Jej prace wykonane na kanwie zachwycają przepiękną bogatą kolorystyką i różnorodnością tematów. Talent plastyczny w rodzinie Pani Bogumiły przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Jak sama opowiada ,,….wyszywanie to sztuka wyjątkowo czasochłonna, spędzam długie wieczory i dni nad jednym projektem, ale to uwielbiam”. Praca na kanwie to prawdziwa pasja Pani Bogumiły.

Justyna Maria Mączka
pochodzi z Uścia Solnego, ale jak sama zaznacza poprzez więzi krwi silnie związana z Podhalem co można dostrzec zarówno w jej twórczości literackiej jak i plastycznej. Osoba obdarzona wieloma talentami pisze wiersze, opowiadania, maluje, rysuje, szkicuje. Swoją przygodę ze słowem pisanym zaczęła już od wczesnych lat szkolnych, jak twierdzi „…swoje opowiadania, wiersze pisałam do tzw. szuflady czasem tylko komuś dawałam do przeczytania..”. Pod wpływem i namową przyjaciół postanowiła pisać do rymu i publikować swoje wiersze oraz prace plastyczne w mediach społecznościowym.