Ferie zimowe pod znakiem dobrej zabawy i nauki!

Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej organizowała dla dzieci zajęcia feryjne, mające na celu zachęcenie młodych ludzi do odwiedzania biblioteki, pożyczania i czytania książek oraz postrzegania biblioteki jako miejsca spotkań i dobrej zabawy. Podczas ośmiu spotkań dzieci zapoznały się ze zwyczajami zwierząt, wykonywały makietę zoo, poznały zasady zdrowego odżywiania się i przygotowywały sałatkę owocową. Podczas kolejnych zajęć czytano bajki Disneya, malowano postacie z filmów Disneya. W związku ze zbliżającymi się Walentynkami dzieci wykonywały kartki walentynkowe, następnie robiły i piekły ciasteczka, nauczyły się robić kwiaty z bibuły i piór, zapoznały się z zasadami ruchu drogowego i wykonały makiety skrzyżowania wraz ze znakami drogowymi. Podczas wszystkich zajęć dzieci rozwiązywały krzyżówki, grały w zabawy rozwijające spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz brały udział w wielu grach i zabawach sprawnościowych.

Zapraszamy do fotorelacji z naszych spotkań.

Teresa Klamka – GBP w Szczurowej