Za nami STRAŻMAGEDON - ekstremalny bieg z przeszkodami!

30 lipca w Szczurowej odbył się ekstremalny bieg – STRAŻMAGEDON, w którym zarówno zawodowi strażacy, jak i ochotnicy, a także wszyscy chętni mogli sprawdzić się w ekstremalnych konkurencjach. Organizatorami zawodów była Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce, a koordynatorami wydarzenia byli: Piotr Mikuś, oraz Wojciech Podleś. Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Lasów Państwowych i Gminy Szczurowa.

W tegorocznym ekstremalnym wydarzeniu wzięło udział ponad 300 uczestników. Biegacze mieli zapewnione pakiety startowe, w których znajdowały się koszulki i posiłek regeneracyjny.

Terenowy bieg został podzielony na dwie trasy. Jedna – 3-kilometrowa przeznaczona była dla uczestników w wieku 10-16 lat, druga 8- kilometrowa dla uczestników powyżej 16 lat. Część przeszkód zostało przygotowanych przez samych strażaków z jednostek OSP z terenu powiatu brzeskiego. Każda z 39 potyczek miała swoją oryginalną nazwę, a wśród nich znalazły się między innymi: Dywan opon, Suszarka, Porodówka, Kąpielisko, Chomik, Libra, Kulki gejszy, Fireman, Mostek Tybetański, Węże strażackie. Przeszkody, które mogły wywołać uśmiech na twarzy uczestników, niosły za sobą niekiedy prawdziwe wyzwanie. Biegacze rywalizowali ze sobą w konkurencji drużynowej, oraz indywidualnej. Klasyfikacja generalna po zakończeniu zawodów wyglądała następująco:

(klinij w linki aby zobaczyć wyniki)
WYNIKI OPEN K/M

WYNIKI KATEGORIE WIEKOWE
WYNIKI DRUŻYN

Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach otrzymali puchary, atrakcyjne nagrody rzeczowe, oraz pamiątkowe dyplomy.

W wydarzeniu wzięli udział: Norbert Kaczmarczyk – Poseł na Sejm RP, Marta Malec-Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Janusz Potera – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, Andrzej Kufta – Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, Łukasz Łach – Dyrektor Zarządu Wykonawczego Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Małopolskiego, Zbigniew Moskal – Wójt Gminy Szczurowa, oraz Bogusława Daniel Zieja – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Szczurowej.

W imieniu organizatorów składam podziękowania wszystkim druhom OSP, oraz osobom, które włączyły się w przygotowanie imprezy. Zawodnikom gratuluję osiągniętych wyników i ukończenia wymagających zmagań sportowych. Do zobaczenia za rok! – mówi Zbigniew Moskal, Wójt Gminy Szczurowa, który również wziął udział w ekstremalnym biegu.

Wydarzeniu towarzyszyły również inne akcję, w tym zbiórka prowadzona przez Fundację Pełna Moc – na rzecz mieszkanki Gminy Szczurowa – Katarzyny Kogut , oraz akcja „Zostań dawcą szpiku”, zorganizowana przy współpracy ze Stowarzyszeniem Motocyklowym Road Rats.

UG Szczurowa