Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

Za nami STRAŻMAGEDON - biegamy i pomagamy!

23 czerwca w Parku Kępińskich w Szczurowej odbyło się jedno z najbardziej oczekiwanych sportowych wydarzeń tego lata – STRAŻMAGEDON – biegamy i pomagamy. Impreza ta, będąca ekstremalnym biegiem z przeszkodami, przyciągnęła uczestników z całej Polski. W tegorocznym edycji wydarzenia wzięło udział ponad 300 uczestników.
Organizatorami zawodów była Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce, a koordynatorami wydarzenia byli: Piotr Mikuś, oraz Wojciech Podleś. Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Gminy Szczurowa.
Terenowy bieg został podzielony na dwie trasy. Pierwsza – 3-kilometrowa przygotowana została z myślą o młodszych uczestnikach w wieku 10-16 lat. Druga 8- kilometrowa dla uczestników powyżej 16 lat. Trasa biegu była wymagająca i zróżnicowana. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale także umiejętnością szybkiego podejmowania decyzji i radzenia sobie w trudnych warunkach. Część przeszkód została przygotowanych przez samych strażaków z jednostek OSP z terenu powiatu brzeskiego, a każda z 40 potyczek miała swoją oryginalną nazwę. Biegacze rywalizowali ze sobą w konkurencji drużynowej, oraz indywidualnej.

Klasyfikacja generalna po zakończeniu zawodów wyglądała następująco:
WYNIKI OPEN K/M
WYNIKI KATEGORIE WIEKOWE
WYNIKI DRUŻYNOWE

W trakcie rywalizacji panowała atmosfera pełna adrenaliny, ale również wsparcia i współpracy. Wiele przeszkód wymagało pracy zespołowej, co podkreślało ducha solidarności i koleżeństwa.
Wydarzenie – jak sama nazwa wskazuje oprócz ekstremalnego biegu miała również za zadanie pomóc, dlatego imprezie towarzyszyły również inne akcję – w tym akcja krwiodawstwa oraz akcja „Zostań dawcą szpiku”.
Organizatorzy zadbali również o liczne atrakcje dla zgromadzonej publiczności. W specjalnie przygotowanej strefie rodzinnej dzieci mogły spróbować swoich sił na mini torze przeszkód. O muzyczny akcent wydarzenia zadbał Chór “Dzieci z Dworu”.

W imieniu organizatorów składamy wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia serdecznie podziękowania, a zawodnikom gratulację za osiągnięte wyniki.

Kalendarium wydarzeń
20 lip 2024

Piknik Rodzinny w Niedzieliskach

Boisko sportowe w Niedzieliskach
21 lip 2024

Turniej Wsi o Puchar Wójta

Boisko sportowe w Niedzieliskach
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content