Z przykrością informujemy, iż zmarł ś.p. Władysław Chłopecki, wieloletni Kapelmistrz OSP w Szczurowej

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 18 listopada zmarł ś.p. Władysław Chłopecki, wieloletni Kapelmistrz Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczurowej.

Druh Władysław przez całe swe życie związany był z działalnością kulturalną. Odkąd w 1960 roku został Dyrektorem nowo powstałego Domu Kultury w Szczurowej oraz Kapelmistrzem Orkiestry większość swego życia poświęcił na krzewienie kultury, folkloru oraz patriotyzmu wśród ludzi z którymi współpracował.
W 2002 roku przez Komendanta Głównego PSP gen, bryg. Teofila Jankowskiego odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski, w 2006 roku uroczyście świętował 80-lecie Orkiestry OSP Szczurowa a w roku 2012 z rąk Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Andrzeja Mroza odebrał Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza.

Msza Święta pogrzebowa ś.p. Druha Władysława Chłopeckiego odbędzie się w sobotę 21.11.2020r. o godz. 13:00 w Kościele Parafialnym w Szczurowej.

Cześć Jego Pamięci!

Źródło: OSP Szczurowa