Wycieczka do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie

W ramach realizowanego zadania pt.: „Przez zabawę do poznania książki-prowadzenie zajęć czytelniczo manualnych dla dzieci i młodzieży” odbyła się wycieczka do Krakowa, gdzie uczestnicy projektu zwiedzali Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie. Dzięki uprzejmości bibliotekarzy mogliśmy odwiedzić miejsca nie dostępne czytelnikom, m. in. introligatornię, gdzie są naprawiane zniszczone książki, wykonywane są przeróżne pudełka itp. akcesoria potrzebne w bibliotece. Każdy mógł zobaczyć i dotknąć książek dla niewidomych czytelników pisanych Brajlem. Ponad to zwiedziliśmy dział dla dzieci, młodzieży, dorosłych, dział z literaturą obcojęzyczną, gdzie są książki we wszystkich językach świata. Zobaczyliśmy pracownię muzyczną, gdzie można słuchać muzyki, grać na pianinie elektrycznym, grać w gry komputerowe, wypożyczać komiksy, płyty itp. Bardzo duże wrażenie zrobiły na nas książki trójwymiarowe, których nie można kupić w naszym kraju, tylko za granicą. Na zakończenie zwiedzania WBP w Krakowie zobaczyliśmy książko mat, gdzie po wcześniejszym zamówieniu można odebrać książkę w dowolnym dniu i godzinie. Następnie udaliśmy się na Rynek, zwiedziliśmy Sukiennice, Bazylikę Mariacką z odnowionym ołtarzem dłuta Wita Stwosz.  Zapraszamy do galerii zdjęć z naszego wyjazdu.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

Źródło: Teresa Klamka – koordynator projektu GBP Szczurowa

11 lis 2021