Wizyta przedszkolaków w Bibliotece w Woli Przemykowskiej

Dnia 27 września 2023 roku grupa przedszkolaków z Przedszkola w Woli Przemykowskiej wraz ze swoją Panią odwiedziła bibliotekę. Przedszkolaki włączyły się w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który przypada na 29 września. To święto ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki skierowane jest szczególnie do dzieci, gdyż czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.
Dzieci wysłuchały wierszy Jana Brzechwy, tj.” Entliczek-pentliczek”, “Na wyspach Bergamutach”, czytanych przez pracownika biblioteki. Wśród czytanych utworów znalazły się także książeczki z serii o Śwince Peppie, które przedstawiła im Pani Katarzyna Gaik – nauczyciel wychowania przedszkolnego. Po wysłuchaniu wierszy Jana Brzechwy oraz przygód świnki Peppy dzieci pokolorowały swoją ulubienicę znaną zarówno z bajki oglądanej w telewizji, jak i książeczek znajdujących się w bibliotece.
Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę “Mądra rzeka”- piosenka edukacyjna promująca czytelnictwo i zachęcająca do odwiedzania biblioteki oraz otrzymały słodki upominek.

Filia GBP w Woli Przemykowskiej.