Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

Wizyta przedszkolaków w Bibliotece w Woli Przemykowskiej

Dnia 27 września 2023 roku grupa przedszkolaków z Przedszkola w Woli Przemykowskiej wraz ze swoją Panią odwiedziła bibliotekę. Przedszkolaki włączyły się w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który przypada na 29 września. To święto ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki skierowane jest szczególnie do dzieci, gdyż czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.
Dzieci wysłuchały wierszy Jana Brzechwy, tj.” Entliczek-pentliczek”, “Na wyspach Bergamutach”, czytanych przez pracownika biblioteki. Wśród czytanych utworów znalazły się także książeczki z serii o Śwince Peppie, które przedstawiła im Pani Katarzyna Gaik – nauczyciel wychowania przedszkolnego. Po wysłuchaniu wierszy Jana Brzechwy oraz przygód świnki Peppy dzieci pokolorowały swoją ulubienicę znaną zarówno z bajki oglądanej w telewizji, jak i książeczek znajdujących się w bibliotece.
Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę “Mądra rzeka”- piosenka edukacyjna promująca czytelnictwo i zachęcająca do odwiedzania biblioteki oraz otrzymały słodki upominek.

Filia GBP w Woli Przemykowskiej.

Kalendarium wydarzeń
25 - 26 maj 2024

Przegląd Zespołów Folklorystycznych “Krakowski Wianek”

GCKCiS Szczurowa
01 cze 2024

Gminny Dzień Dziecka

Szczurowa
03 cze 2024

Dzień Dziecka – PSP Wola Przemykowska

Wola Przemykowska
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content