Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

Wieczorek poetycki w Dworze Kępińskich w Szczurowej

14 marca 2024 roku odbył się wieczorek poetycki Ireny Góry, która w swoim dorobku literackim opublikowała tomiki swojej twórczości pod tytułem „Z serca płynące” oraz z 2023r. „Legendy, opowiadania i bajki Przedgórza”. Autorka prezentuje w nich swoją miłość do przyrody i dzieli się swoimi emocjami, opisuje legendy i opowiadania z dawnych czasów, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Następnie uczestnicy spotkania mogli wysłuchać napisanej przez nią legendy o prastarym dębie „Onufrym”, który wciąż rozbudza wyobraźnię słuchaczy. Na zakończenie Spotkania Pani Irena Góra rozdała autografy, a uczestnicy wieczorku poetyckiego integrowali się przy filiżance kawy i szarlotce.
Irena Maria Góra – emerytowana nauczycielka języka rosyjskiego, pracowała w szkołach regionu brzeskiego, przez 10 lat była dyrektorką szkoły w Buczu. Spełnia się także w zawodzie tłumacza przysięgłego języka rosyjskiego, przez wiele lat zasiadała w Sądzie Rejonowym w Brzesku jako ławniczka. Mieszka w Buczu, aktywnie uczestnicząc we wszystkich lokalnych wydarzeniach. Jest między innymi współzałożycielką Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Bucze oraz przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich. Za działalność społeczną i charytatywną została nagrodzona w 2014 r. statuetką „Siłaczka”.
Zadebiutowała w 2021 r. tomikiem „Z serca płynące”, wiersze tworzy jednak od wielu lat. Spod jej pióra wyszedł też szereg opowiadań, bajek i legend. Spisuje także wspomnienia – z okazji 110-lecia szkoły w Buczu opublikowała tekst „Byłam nauczycielką i dyrektorem tej szkoły”, zredagowała także artykuł „Śnieżyczka, czyli przerwane milczenie łączniczki AK” – wspomnienia Heleny Przepiórczanki, czynnej działaczki ruchu oporu AK w czasie II wojny światowej.

Kalendarium wydarzeń
03 maj 2024

Obchody 3 MAJA oraz święto Strażaków

Szczurowa
25 - 26 maj 2024

Przegląd Zespołów Folklorystycznych “Krakowski Wianek”

GCKCiS Szczurowa
01 cze 2024

Gminny Dzień Dziecka

Szczurowa
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content