Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

Wieczór dla Jana Pawła II połączony z kiermaszem dla Antosia

18 lat temu świat pogrążył się we łzach i zadumie, gdy o 21:37 zmarł jeden z najwybitniejszych Polaków w historii. Aby uczcić ten dzień, 2 kwietnia w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbył się wyjątkowy koncert upamiętniający postać Jana Pawła II.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wójta Gminy Szczurowa Zbigniewa Moskala oraz Gminne Centrum Kultury. Montaż słowno-muzyczny przygotowali natomiast: uczniowie z Zespołu Szkól w Szczurowej, chór “Dzieci z Dworu” oraz Orkiestra Dęta OSP działająca przy GCKCiS w Szczurowej. Przygotowany program artystyczny sprawił, że mogliśmy wrócić do wielu słów i przesłań Ojca Świętego.

gckczissrjpII2023_69

Jan Paweł II jest wielkim autorytetem dla Polaków oraz społeczeństw całego świata, przez to że niósł świadectwo wiary i dobroci. Idąc jego śladem podczas wydarzenia przygotowano kiermasz wielkanocny. Przybyli na koncert mieszkańcy przy okazji mogli zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby wykonane i przepyszne ciasta przygotowane przez lokalne koła gospodyń wiejskich. Dochód ze sprzedaży rękodzieł oraz wypieków został w całości przekazany na leczenie małego Antosia pochodzącego z Gminy Szczurowa.

gckczissrjpII2023_4
gckczissrjpII2023_17

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w to wydarzenie.

GCKCziS Szczurowa

Kalendarium wydarzeń
25 - 26 maj 2024

Przegląd Zespołów Folklorystycznych “Krakowski Wianek”

GCKCiS Szczurowa
01 cze 2024

Gminny Dzień Dziecka

Szczurowa
03 cze 2024

Dzień Dziecka – PSP Wola Przemykowska

Wola Przemykowska
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content