Wakacyjne wspomnienia z Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczurowej

Wakacje z Gminną Bibliotekę Publiczną w Szczurowej obfitowały w zajęcia czytelniczo-manualne dla chętnych dzieci z terenu Gminy Szczurowa. Wykonywano znaki drogowe, pamiętniki, malowano flakony, robiono biżuterię z koralików, figurki zwierząt z plasteliny i wiele innych. Bawiono się w gry i zabawy sprawnościowe, rzucanie do celu tzw. „ kaktus”, grano w wygibajtusia , czytano opowiadania, baśnie i bajki. Na zakończenie wakacyjnych spotkań została zorganizowana czterdziestoosobowa wycieczka do Brzeska. W programie wycieczki znalazła się projekcja filmu dla dzieci pt. Rio, następnie zwiedzano Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku. Odwiedzono dział dla dzieci i młodzieży, dział dla dorosłych, dział multimedialny, czytelnię komputerową. Wielu uczestników wycieczki pierwszy raz widziało bibliotekę w Brzesku. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Mobilnego Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”, która miała miejsce na placu Kazimierza w Brzesku. Nowoczesna wystawa z interaktywnymi przestrzeniami, hologramami i pokazami VR przedstawiała historię Polski czasu pierwszych lat II Rzeczypospolitej w formie ciekawostek historycznych. Sto lat temu kończył się proces formowania granic państwowych po I wojnie światowej i konfliktach przygranicznych. Na mapach Europy pojawił się nowy kształt niepodległej Polski, a wysiłki tysięcy obywateli skupiły się na odbudowie polskiej państwowości w wielu dziedzinach życia, w szkołach, zakładach przemysłowych, biurach, szpitalach, urzędach, bankach czy instytucjach kultury. Ekspozycja „Niepodległa” pokazała najciekawsze osoby i wydarzenia z lat 1918-1925.
Ostatnim etapem naszej wycieczki było odwiedzenie McDonalds, gdzie po pełnym wrażeń dniu spędzonym w Brzesku wszystkie zamówione dania bardzo wszystkim smakowały.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Źródło: Teresa Klamka GBP w Szczurowej

11 lis 2022