Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

W Szczurowej świętowano niepodległość!

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Gmina Szczurowa corocznie organizuje z tej okazji szereg wydarzeń patriotycznych, których kulminacyjnym momentem jest uroczysta msza św. oraz złożenie wiązanek pod Pomnikiem Ofiar I i II Wojny Światowej.

Tegoroczne obchody 105. Rocznicy Odzyskanie Niepodległości w Gminie Szczurowa rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w Kościele św. Bartłomieja Apostoła w Szczurowej, gdzie zebrali się przedstawiciele samorządu, zaproszeni goście, a także mieszkańcy Gminy Szczurowa. Uczestnicy nabożeństwa udali się następnie przed Pomnik Ofiar I i II Wojny Światowej, który jest miejscem corocznych obchodów świąt patriotycznych, aby złożyć wiązanki kwiatów, oddając hołd bohaterom walk o niepodległość Polski.

Następnie w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbył się Wieczór Poezji Patriotycznej, podczas którego wystąpili: Orkiestra Dęta OSP działająca przy GCKCziS w Szczurowej, członkowie Klubu Senior+, chór Dzieci z Dworu, Zuzanna Kuliszewska przy akompaniamencie pianisty Jakuba Toty, Katarzyna Czarna, oraz uczniowie Zespołu Szkół w Szczurowej.

Podczas uroczystości została przeprowadzona akcja charytatywna dla Mariusza – mieszkańca Niedzielisk, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi.

Kalendarium wydarzeń
20 lip 2024

Piknik Rodzinny w Niedzieliskach

Boisko sportowe w Niedzieliskach
21 lip 2024

Turniej Wsi o Puchar Wójta

Boisko sportowe w Niedzieliskach
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content