Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

W poszukiwaniu wiosny – lekcja biblioteczna w GBP w Szczurowej

25 marca 2022r. Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej przeprowadziła lekcję biblioteczną dla uczniów klasy I  Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczurowej. Podczas Spotkania młodzi ludzie zapoznali się z ofertą biblioteki, zwłaszcza skierowaną dla najmłodszych. Dzieci chętnie przeglądały zbiory biblioteczne o tematyce wiosennej, przygodowej, o samochodach, zwierzętach ale najbardziej podobały się książki dźwiękowe. Uczestnicy spotkania, dowiedzieli się w jaki sposób można zapisać się do biblioteki i zostać czytelnikiem. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały i zapowiedziały się  z kolejnymi wizytami.

Kwiecień i maj, to nie tylko piękne wiosenne miesiące, ale są to miesiące, w których szczególną uwagę kieruje się na biblioteki.
W roku 2022 Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci przypada na 2 kwietnia (sobota). To święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu” i wielu innych baśni.

Przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie w bibliotece a grupy zorganizowane, klasy ze szkół do ustalenia terminu spotkań w GBP w Szczurowej.

Serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki!

Źródło: GBP w Szczurowej

Kalendarium wydarzeń
25 - 26 maj 2024

Przegląd Zespołów Folklorystycznych “Krakowski Wianek”

GCKCiS Szczurowa
01 cze 2024

Gminny Dzień Dziecka

Szczurowa
03 cze 2024

Dzień Dziecka – PSP Wola Przemykowska

Wola Przemykowska
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content