Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

Piknik Lotniczy - impreza, którą warto organizować!

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią ponownie mogliśmy się spotkać na Pikniku Lotniczym w Strzelcach Małych. VIII edycja imprezy przyciągnęła na lądowisko rekordowe tłumy ludzi, na których czekało szereg atrakcji. Na strzeleckim niebie zagości doskonali piloci, którzy zaprezentowali pokazy lotnicze trwające prawie 2,5 godziny. Wieczorem tłumy przed scenę ściągnął zespół Baciary.
Podczas pokazów lotniczych widzowie mogli obejrzeć pokaz wiatrakowca SP-XXLX, pokazy akrobacji Boeinga Stearman SP-YWW i Extra 300 SP-YMS, pokaz śmigłowca Robinson R44 SP-NOV, pokazy samolotów – AB 2 SP-AOF, Bushcat SP-SSKY. Na niebie można również było ujrzeć skoczków spadochronowych oraz pokaz Małopolskiej Grupy Paralotniowej.
Dla uczestników pikniku przygotowano również atrakcje na lądzie: Namioty promocyjne Małopolskiego Klubu Paralotniowego oraz firmy tandemy.pl, wystawa statyczna statków powietrznych oraz stoiska, m. in. Wojska Polskiego, Policji, Służby Więziennej, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych czy Firmy Cemex. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa kilkudziesięciu samochodów zabytkowych oraz motocykli ze Stowarzyszenia Road Rats Szczurowa.
Dla dzieci przygotowana była strefa zabaw oraz wioska ekologiczna „Z ekologią za pan brat od najmłodszych lat”, gdzie mogli sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną. Przez całą imprezę trwał Festiwal Kolorów, który licznie zgromadził dzieci i młodzież dając im zabawę i radość.
Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, a podczas pikniku gościliśmy przedstawicieli Sejmiku i Zarządu Województwa Małopolskiego – wicemarszałka Józefa Gawrona, członkinię zarządu Martę Malec-Lech oraz radną wojewódzką Annę Mikuś.
Swoim życiem tętniła również piknikowa scena, na której wystąpił zespół The Pajx oraz Beauty Plate. Przed koncertem wieczoru odbyły się konkurencje sportowe przeprowadzone przez siłownię JodoGym, licytacje charytatywne oraz finał loterii fantowej. Gwiazdą pikniku był zespół Baciary, który przed scenę ściągnął prawdziwe tłumy.

Podziękowania Wójta Gminy Szczurowa:

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią mogliśmy się ponownie spotkać na pikniku lotniczym w Strzelcach Małych. Tegoroczna edycja imprezy przyciągnęła na lądowisko w Strzelcach tysiące ludzi, na których czekało szereg atrakcji. Tłumy mieszkańców całego regionu, którzy przybyli na lądowisko są dowodem, że po pandemicznej sytuacji ludzie chcą wyjść z domów i korzystać z takich wydarzeń. Dziękuje za Waszą obecność – mam nadzieję, że jesteście usatysfakcjonowani imprezą!

Słowa podziękowania należą się również osobom, bez których ta impreza nie miałaby miejsca. Przede wszystkim dziękuje pracownikom Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej na czele z Panią dyrektor Bogusławą Daniel-Zieją. To właśnie pracownicy GCKCziS przygotowali całe wydarzenie i za to składam Wam serdeczne podziękowania – wykonaliście kawał dobrej roboty! Dziękuje również wszystkim, którzy wsparli Gminne Centrum Kultury:  jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych – OSP Uście Solne, OSP Górka, OSP Strzelce Małe, OSP Strzelce Wielkie,OSP Szczurowa, OSP Niedzieliska i OSP Wola Przemykowska-Natków za zabezpieczenie  podczas imprezy, OSP Zaborów, OSP Kwików, OSP Pojawie, OSP Dołęga za pomoc w przygotowaniu terenu imprezy. Dziękuje również za zaangażowanie sołtysowi, radzie sołeckiej i Kołu Gospodyń Wiejskich ze Strzelec Małych. Dziękuje Panu Mariuszowi Taranowi z tandemy.pl, który przygotował wszystkie formalności lotnicze. Słowa uznania kieruję do głównego sponsora firmie “CEMEX” oraz wszystkich sponsorów, którzy wsparli finansowo i materialnie organizację naszej imprezy. Cieszę się, że zawsze możemy na Was liczyć! Dziękuję Panu Marszałkowi Województwa Małopolskiego Witoldowi Kozłowskiemu za objęcie patronatem naszej imprezy.

Piknik Lotniczy na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej gminy, stając się swoistą wizytówką kulturalną Gminy Szczurowa. Pokazy lotnicze, stoiska i wystawy oraz koncerty przyciągnęły w tym roku wielotysięczny tłum na lądowisko w Strzelcach Małych. Już teraz zapraszam Was na przyszłoroczną, dziewiątą, edycję pikniku! Postaramy się, aby przyszłoroczny piknik był jeszcze ciekawszy i atrakcyjny, przyciągając do Gminy Szczurowa ludzi nie tylko z naszego regionu, ale z całego województwa i jeszcze dalej! Niech nasze lądowisko tętni prawdziwym życiem. Do zobaczenia!  – Zbigniew Moskal, Wójt Gminy Szczurowa.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z VIII Pikniku Lotniczego, który odbył się 3 lipca 2022 r., na lądowisku w Strzelcach Małych.

Kalendarium wydarzeń
20 lip 2024

Piknik Rodzinny w Niedzieliskach

Boisko sportowe w Niedzieliskach
21 lip 2024

Turniej Wsi o Puchar Wójta

Boisko sportowe w Niedzieliskach
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content