Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

VI Rajd Rowerowy w Górce - 100 kilometrów wolności

Na dwóch kółkach przejechało w niedzielę, 27 sierpnia przez malownicze zakątki Gminy Szczurowa i nie tylko… prawie 250 uczestników VI Rajdu Rowerowego – 100 kilometrów wolności. Już od rana do biura zawodów chętnie zgłaszały się całe rodziny, młodzież, dorośli, ale również i seniorzy, którzy postanowili wykorzystać słoneczny dzień i spędzić go aktywnie, a zarazem odwiedzić fascynujące miejsca.

Tuż przed startem wszystkich cyklistów przywitali: Poseł na Sejm RP – Józefą Szczurek-Żelazko, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego – Marta Malec-Lech, Wójt Gminy Szczurowa – Zbigniew Moskal, oraz Piotr Mikuś – Prezes OSP Górka. Goście życzyli wszystkim uczestnikom bezpiecznego przebiegu trasy.

– VI Rajd Rowerowy na stałe zagościł już w kalendarzu wydarzeń Gminy Szczurowa, co roku gromadząc coraz większą ilość uczestników i co roku zaskakując. Sukces tegorocznego rajdu to efekt ciężkiej pracy wielu osób i instytucji, które zadbały o to by rajd był nie tylko niezapomnianą, ale i bezpieczną przygodą – mówi Zbigniew Moskal, Wójt Gminy Szczurowa.

Organizatorzy dla fanów kolarstwa przygotowali trasy na dwóch dystansach – 70 i 30 kilometrów. Trasa uwzględniała odcinki pokonywane drogami wojewódzkimi, powiatowymi, gminnymi, wewnętrznymi, ale również ścieżką leśną. Po zakończeniu rajdu, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal za udział oraz mógł uzupełnić poniesiony wydatek energetyczny, posilając się pysznym żurkiem.

Głównym celem rajdu było promowanie zdrowego i aktywnego trybu spędzania wolnego czasu oraz podziwianie pięknych i urokliwych miejsc gminy.

Organizatorami wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Górce. Rajd został zorganizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Brzeskiego oraz Gminy Szczurowa.

Do zobaczenia za rok!

Kalendarium wydarzeń
25 - 26 maj 2024

Przegląd Zespołów Folklorystycznych “Krakowski Wianek”

GCKCiS Szczurowa
01 cze 2024

Gminny Dzień Dziecka

Szczurowa
03 cze 2024

Dzień Dziecka – PSP Wola Przemykowska

Wola Przemykowska
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content