Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Wysłuchaj artykułu

Uroczyste Obchody Święta 3 Maja i Dnia Strażaka

Trzeciego maja odbyły się uroczystości upamiętniające 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które zostały połączone z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00 przemarszem pocztów sztandarowych druhów strażaków, dzieci i młodzieży szkolnej, harcerzy, mieszkańców, a także władz samorządowych. Następnie w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Szczurowej została odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny i Strażaków. Tuż po niej poczty sztandarowe, delegacje i uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik upamiętniający poległych w czasie I i II wojny światowej.

Pod pomnikiem kwiaty złożyły delegacje – Wójt Zbigniew Moskal wraz z zastępcą Haliną Święch oraz kierownikiem Wydziału Inwestycji Teresą Sznajder, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Włodzimierz Bernacki, Asystent Poseł na Sejm RP Józefy Szczurek-Żelazko, Paulina Rudnik, Radna Województwa Małopolskiego Anna Mikosz, Radni Rady Powiatu Brzeskiego Edyta Cieśla, Piotr Mikuś i Krzysztof Przepiórka, Radni Gminy Szczurowa Łukasz Kozak, Andrzej Fiołek, Zbigniew Szczecina, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku st. bryg. Janusz Potera, Kierownik Komisariatu Policji w Szczurowej asp. sztab. Mariusz Motyka, dyrektor Zespołu Szkół w Szczurowej Joanna Ozorka-Krawczyk wraz z zastępcą Dorotą Gurgul, oraz przedstawiciele Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu, dyrektor Bogusława Daniela-Zieja oraz Agnieszka Banaś, a także pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Martyna Klich i Adrian Słonina.

W okolicznościowym przemówieniu Wójt Gminy nawiązał do wydarzeń sprzed 232 lat – Uchwalona w dramatycznych dla Polski czasach konstytucja zawierała rozwiązania legislacyjne, które wyprzedzały epokę i pozostają aktualne po dzień dzisiejszy. Dawała świadectwo, że narody Rzeczypospolitej podjęły wysiłek dla ocalenia wspólnego kraju, a pamięć o niej pomogła zachować tożsamość w trudnych latach zaborów. – Wójt podziękował także za całokształt pracy Druhnom i Druhom, podkreślając, jak ważną rolę w życiu społeczności lokalnej pełnią Ochotnicze Straże Pożarne – Dziękuję strażakom Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych za to, że w każdej chwili możemy na Was liczyć. Dziękuję za Wasze oddanie, poświęcenie, za to, że z narażeniem zdrowia i życia dbacie o bezpieczeństwo nas wszystkim.

Wydarzenie zwieńczył koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Szczurowa pod batutą Marka Sternowskiego.

Dziękujemy za Państwa obecność podczas obchodów. To niezwykle ważne, aby tak ważne wydarzenia upamiętniać wspólnie.

Kalendarium wydarzeń
05 cze 2023

Piknik Rodzinny w Uściu Solnym

Uście Solne
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content