Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

Uroczyste Obchody Święta 3 Maja i Dnia Strażaka

Trzeciego maja odbyły się uroczystości upamiętniające 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które zostały połączone z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00 przemarszem pocztów sztandarowych druhów strażaków, dzieci i młodzieży szkolnej, harcerzy, mieszkańców, a także władz samorządowych. Następnie w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Szczurowej została odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny i Strażaków. Tuż po niej poczty sztandarowe, delegacje i uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik upamiętniający poległych w czasie I i II wojny światowej.

Pod pomnikiem kwiaty złożyły delegacje – Wójt Zbigniew Moskal wraz z zastępcą Haliną Święch oraz kierownikiem Wydziału Inwestycji Teresą Sznajder, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Włodzimierz Bernacki, Asystent Poseł na Sejm RP Józefy Szczurek-Żelazko, Paulina Rudnik, Radna Województwa Małopolskiego Anna Mikosz, Radni Rady Powiatu Brzeskiego Edyta Cieśla, Piotr Mikuś i Krzysztof Przepiórka, Radni Gminy Szczurowa Łukasz Kozak, Andrzej Fiołek, Zbigniew Szczecina, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku st. bryg. Janusz Potera, Kierownik Komisariatu Policji w Szczurowej asp. sztab. Mariusz Motyka, dyrektor Zespołu Szkół w Szczurowej Joanna Ozorka-Krawczyk wraz z zastępcą Dorotą Gurgul, oraz przedstawiciele Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu, dyrektor Bogusława Daniela-Zieja oraz Agnieszka Banaś, a także pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Martyna Klich i Adrian Słonina.

W okolicznościowym przemówieniu Wójt Gminy nawiązał do wydarzeń sprzed 232 lat – Uchwalona w dramatycznych dla Polski czasach konstytucja zawierała rozwiązania legislacyjne, które wyprzedzały epokę i pozostają aktualne po dzień dzisiejszy. Dawała świadectwo, że narody Rzeczypospolitej podjęły wysiłek dla ocalenia wspólnego kraju, a pamięć o niej pomogła zachować tożsamość w trudnych latach zaborów. – Wójt podziękował także za całokształt pracy Druhnom i Druhom, podkreślając, jak ważną rolę w życiu społeczności lokalnej pełnią Ochotnicze Straże Pożarne – Dziękuję strażakom Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych za to, że w każdej chwili możemy na Was liczyć. Dziękuję za Wasze oddanie, poświęcenie, za to, że z narażeniem zdrowia i życia dbacie o bezpieczeństwo nas wszystkim.

Wydarzenie zwieńczył koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Szczurowa pod batutą Marka Sternowskiego.

Dziękujemy za Państwa obecność podczas obchodów. To niezwykle ważne, aby tak ważne wydarzenia upamiętniać wspólnie.

Kalendarium wydarzeń
23 cze 2024

STRAŻMAGEDON – biegamy i pomagamy

Szczurowa
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content