Uczniowie z Niedzielisk odwiedzili Bibliotekę w Szczurowej

W dniu 5 grudnia 2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedzieliskach odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Szczurowej. Uczniowie w dwóch grupach kl. 0- 3 oraz kl. 4-7, w trakcie trzech godzin, podczas lekcji bibliotecznych zapoznali się z obszernym księgozbiorem biblioteki, katalogami, działami oraz otrzymali instrukcję, jak zapisać się do biblioteki. Druga część spotkania była poświęcona kartom historii, tego pięknego miejsca, w którym ma swoją siedzibę Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się w opowieści o losach rodziny Kępińskich oraz o przepięknej siedzibie tego rodu – dziewiętnastowiecznym Dworze. Największe wrażenie zrobił fresk na suficie jednego z pomieszczeń dworskich, przedstawiający cztery pory roku.
W spotkaniu udział wzięło 49 uczniów wraz z nauczycielami, a gospodarzem spotkania była Teresa Klamka –kierownik GBP w Szczurowej.

03 cze 2024

Dzień Dziecka – PSP Wola Przemykowska