Uczestnicy projektu w Filharmonii Krakowskiej

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

W sobotę 29 października br. wraz z uczestnikami projektu „Usłyszeć szeroko otwartymi oczami” wybraliśmy się na koncert w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Mieliśmy okazję usłyszeć repertuar pt. „Giuseppe Verdi – Messa da Requiem” w wykonaniu Orkiestry i Chóru Filharmonii Krakowskiej, którą dyrygował Alexander Humala oraz zobaczyć jak wygląda profesjonalny występ.
Po zakończeniu repertuaru publiczność nagrodziła wykonawców brawami i owacjami na stojąco.

Koncert Oratoryjny na uczestnikach wyjazdu wywarł ogromne wrażenie, o czym mogą świadczyć niekończące się rozmowy podczas powrotu do domu.

GCKCziS Szczurowa