Tydzień Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Szczurowej!

Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek, w których organizowane są spotkania, odczyty, konferencje.
Również Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej, jak co roku przyłączyła się do tej akcji. W ramach organizowanych spotkań Biblioteka w dniu 10 maja 2022r. gościła przedszkolaków z Komunalnego Publicznego Przedszkola w Szczurowej – grupę maluchów 3-4 latków. Maluchy zwiedziły bibliotekę, w której były pierwszy raz. Bardzo chętnie oglądały książeczki skierowane tematycznie do ich grupy wiekowej. Kolejnym etapem naszego spotkania były zajęcia manualno-czytelnicze, kolorowano obrazki, czytano opowiadania, oglądano z dużym zainteresowaniem ilustracje do czytanych tekstów. Dzieci chętnie bawiły się podczas zajęć ruchowych. Na zakończenie otrzymały słodycze a ich odwiedziny zostały uwiecznione na zdjęciach, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

Teresa Klamka -GBP w Szczurowej