previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Szczurowa

W niedzielę 16 lipca w Niedzieliskach odbył się Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Szczurowa połączony z Turniejem Piłki Nożnej.

Głównym celem turniejów była integracja sołectw, aktywizacja społeczeństwa lokalnego, propagowanie kultury fizycznej, a przede wszystkim dobra zabawa!

W Turnieju Wsi wzięło udział 11 drużyn reprezentujących poszczególne sołectwa: Dołęga, Rylowa, Kopacze Wielkie, Niedzieliska, Rajsko, Górka, Pojawie, Kwików, Uście Solne, Szczurowa i Wola Przemykowska.

Organizatorzy w Turnieju Wsi przygotowali dla uczestników wiele ciekawych i różnorodnych konkurencji, w których zawodnicy mogli spróbować swoich sił. Wszystkie konkurencje dostarczały niezapomnianych emocji, a zgromadzona publiczność z całych sił dopingowała swoich faworytów, tworząc niesamowitą atmosferę całego turnieju.

Po podliczeniu punktów, zdobytych we wszystkich konkurencjach przez poszczególne sołectwa, okazało się, że turniej w tym roku wygrała drużyna z Dołęgi. Tym samym zdobyła ona dla swojego sołectwa nagrodę pieniężną w wysokości 2 000 złotych. Drugie miejsce zajęła grupa z Rylowej, która otrzymała bon w wysokości 1500 złotych, natomiast trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 1000 złotych wywalczyła drużyna z Kopaczy Wielkich.

W Turnieju Piłki Nożnej udział wzięło natomiast 8 dzielnie walczących mimo upalnej pogody drużyn. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Górki, która pokonała swoich rywali z miejscowości Rudy-Rysie w rzutach karnych. Na podium stanął także zespół z Rylowej, który zajął trzecie miejsce.

Uroczystego wręczenia wszystkich nagród dokonał Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal, Sołtys Wsi Niedzieliska Kazimierz Wróbel, Proboszcz Parafii w Niedzieliskach ks. Józef Masłoń oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Szczurowej Bogusława Daniel-Zieja.

Na zakończenie Turnieju Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal podziękował wszystkim za włączenie się w organizację wydarzenia, uczestnikom biorącym udział w turniejach oraz licznie zgromadzonej publiczności.